3 narzędzia ułatwiające przygotowanie atrakcyjnych postów na Instagrama

Media społecznościowe są dziś podstawowym narzędziem do promocji firm w internecie. Choć Facebook jest absolutnym liderem, to nie można przejść obojętnie obok potencjału reklamowego Instagrama. Miliony użytkowników na całym świecie to potencjalni klienci, do których trzeba skutecznie dotrzeć. Pamiętaj, aby zadbać o ciekawy wygląd postów. Poznaj 3 narzędzia, z których pomocą szybko przygotujesz atrakcyjne grafiki.

Instagram w naturalny sposób rozszerza konto na FB

Nie bez powodu portal ten mocno kojarzy się z Facebookiem. Choć jego pomysłodawcą i twórcą nie był Mark Zuckerberg, to jednak w roku 2012 wykupił go za ponad miliard dolarów. Idea działania serwisu jest nieco odmienna niż FB. Posty zamieszcza się tutaj głównie w formie charakterystycznych, kwadratowych zdjęć. Choć Instagram oferuje dużo narzędzi ułatwiających ich przygotowywanie, warto wspierać się dodatkowymi aplikacjami. Jest ich wiele, ale naszym zdaniem szczególnie 3 z nich są godne uwagi. Mając konto firmowe, powinieneś się nimi zainteresować:

  1. Snapseed – prosty w obsłudze, ale funkcjonalny program do edycji zdjęć.
  2. Unfold – doskonałe wsparcie przy tworzeniu grafik do InstaStories.
  3. Autohash – wygodna i skuteczna automatyzacja procesu dodawania hashtagów.

Snapseed

Aby tworzyć dobre posty reklamowe na Instagramie, nie musisz wykazać się dużą wiedzą z zakresu grafiki komputerowej. Nie musisz także uczyć się obsługi profesjonalnych programów. Snapseed jest narzędziem darmowym i wyjątkowo prostym w obsłudze. Jednocześnie oferuje ogromne możliwości edycji. Aplikacja na smartfona działa zarówno na Androidzie, jak i iOS. Z pomocą Snapseeda poprawisz podstawowe parametry fotografii, takie jak kontrast, jasność oraz balans bieli. Co więcej, możesz skorzystać z funkcji, która automatycznie dobierze najlepszą konfigurację i filtr (działa naprawdę dobrze!).

Snapseed to jednak przede wszystkim mnóstwo ciekawych, gotowych presetów i efektów, którymi urozmaicisz każdą grafikę. Publikacja gotowego „dzieła” na firmowym profilu również jest prosta. Umieścisz je na swoim koncie jednym kliknięciem, bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Unfold

Często korzystasz z funkcji Stories? Dzięki aplikacji Unfold w kilka chwil połączysz ze sobą zdjęcia i ciekawie je udekorujesz! Program jest darmowy i oferuje wiele ciekawych szablonów. Jeśli potrzebujesz ich więcej, zawsze możesz wykupić dodatkowe pakiety – kosztują dosłownie kilka złotych.

Korzystanie z tej apki jest bardzo proste.

  1. Stwórz nowe kolekcje zdjęć.
  2. Wybierz szablon i wstaw do niego obrazki z przygotowanych wcześniej kolekcji. Liczba slajdów jest nieograniczona.
  3. Przejdź do edycji treści. Nie musisz korzystać z sugestii szablonu, w dowolnym miejscu możesz dodawać nowe bloki tekstowe.
  4. Jeśli potrzebujesz, zmień tło slajdu.
  5. Grafika do Stories już gotowa, możesz ją opublikować na firmowym profilu!

Autohash

Z punktu widzenia marketingu tagowanie grafik odgrywa niezwykle istotną rolę. Dzięki hastagom użytkownicy Instagrama mogą dotrzeć do Twoich postów. Jeśli prowadzisz konto firmowe i publikujesz wiele zdjęć, ich ręczne dodawanie jest bardzo uciążliwe. Dzięki darmowej aplikacji Autohash zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Program analizuje grafikę i samodzielnie dobiera oraz dodaje do niej hashtagi (w razie potrzeby możesz je edytować).

Co ważne, możesz również stworzyć własną listę fraz. Bardzo możliwe, że pod każdym postem umieszczasz ten sam zestaw tagów, spójny z Twoją działalnością. W apce dodasz je do listy ulubionych. Raz zebrane możesz później wstawiać do zdjęcia jednym kliknięciem. Prawda, że to proste?

Reklama w social media – wykorzystaj jej potencjał

Jeśli reklamujesz firmę na Instagramie, to na pewno prowadzisz również swój fanpage na Facebooku. Spójna strategia obu kont ma kluczowe znaczenie dla sukcesu promocji i pozyskiwania nowych klientów. Chcesz poprawić oglądalność swojego profilu i zbudować pozytywny wizerunek marki? Zgłoś się do nas już dziś! Nasi pracownicy z KJ Studio gwarantują profesjonalne prowadzenie Facebooka. Dzięki nam w pełni wykorzystasz potencjał social mediów.


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.