fbpx

Zakładanie Facebooka

Liczba miesięcznych aktywnych użytkowników tego portalu społecznościowego osiągnęła w połowie 2018 r. aż 2,2 miliarda osób. Z kolej w samej Polsce jest to już około 21,5 miliona aktywnych kont. Choćby te dane pokazują, że o ile zakładanie konta na Facebooku nie jest obowiązkowe, o tyle nieposiadanie go coraz częściej może oznaczać, że w pewien sposób ograniczymy kontakt z wieloma swoimi znajomymi. Tymczasem stworzenie swojego prywatnego profilu jest procesem szybkim i prostym.

Rejestracja konta na Facebooku

Pierwszym elementem zakładania Facebooka jest dokonanie rejestracji na stronie głównej.
ekran poczatkowy facebook
Pod napisem „Rejestracja” należy wpisać dane konta, jakich będziemy używać. Należą do nich:

  • imię;
  • nazwisko;
  • adres email lub numer telefonu (dwukrotnie);
  • hasło do konta.

Dokonujemy również wyboru daty urodzenia oraz płci. Co oczywiste, zakładanie konta na portalu Facebook jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu obejmującego między innymi gromadzenie, użytkowanie i to, w jaki sposób udostępniane są dane użytkowników, a także zasad dotyczących plików cookie. Co warto w tym momencie zaznaczyć, Facebook może zablokować próby zakładania konta na imiona oraz nazwiska, które może uznać za fałszywe. Dlatego też warto użyć swoich prawdziwych danych. Inną kwestią jest długość i jakość hasła – powinno mieć ono co najmniej osiem znaków. W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa konta można zastosować kombinację małych i dużych liter, znaków interpunkcyjnych oraz cyfr.

W kolejnym kroku na podany przez użytkownika adres email lub numer telefonu zostanie wysłany sześciocyfrowy kod, który należy wpisać w okienku jak w poniższym przykładzie:
kod potwierdzający założenie konta
Kod zostanie wysłany poprzez SMS lub email w zależności od tego, która z tych danych została wpisana w czasie rejestracji. Jest to niezwykle ważna część zakładania Facebooka, gdyż bez takiego potwierdzenia korzystanie z profilu może nie być możliwe. Po wpisaniu kodu w okienko jak na wskazanej grafice możliwe jest rozpoczęcie swojej przygody z tym portalem społecznościowym.

Zakładanie konta Facebook – ważne informacje

Co warto na koniec podkreślić, zgodnie z regulaminem zakładanie konta na portalu Facebook jest dozwolone od ukończenia trzynastego roku życia – dziecko nie może posiadać własnego profilu ani też nie można utworzyć go w jego imieniu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
    Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

    Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.