fbpx

Zakładanie konta na Facebooku

Liczba miesięcznych aktywnych użytkowników tego portalu społecznościowego osiągnęła w połowie 2018 r. aż 2,2 miliarda osób. Z kolej w samej Polsce jest to już około 21,5 miliona aktywnych kont. Choćby te dane pokazują, że o ile zakładanie konta na Facebooku nie jest obowiązkowe, o tyle nieposiadanie go coraz częściej może oznaczać, że w pewien sposób ograniczymy kontakt z wieloma swoimi znajomymi. Tymczasem stworzenie swojego prywatnego profilu jest procesem szybkim i prostym.

Rejestracja konta na Facebooku

Pierwszym elementem zakładania Facebooka jest dokonanie rejestracji na stronie głównej.
ekran poczatkowy facebook

Krok 1. Wypełnij dane konta

Pod napisem „Rejestracja” należy wpisać dane konta, jakich będziemy używać. Należą do nich:

  • imię;
  • nazwisko;
  • adres email lub numer telefonu (dwukrotnie);
  • hasło do konta.

Krok 2. Wybierz datę urodzenia oraz płeć i zaakceptuj regulamin

Dokonujemy również wyboru daty urodzenia oraz płci. Co oczywiste, zakładanie konta na portalu Facebook jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu obejmującego między innymi gromadzenie, użytkowanie i to, w jaki sposób udostępniane są dane użytkowników, a także zasad dotyczących plików cookie. Co warto w tym momencie zaznaczyć, Facebook może zablokować próby zakładania konta na imiona oraz nazwiska, które może uznać za fałszywe. Dlatego też warto użyć swoich prawdziwych danych. Inną kwestią jest długość i jakość hasła – powinno mieć ono co najmniej osiem znaków. W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa konta można zastosować kombinację małych i dużych liter, znaków interpunkcyjnych oraz cyfr.

Krok 3. Podaj numer telefonu lub adres email i wprowadź kod zabezpieczający

W kolejnym kroku na podany przez użytkownika adres email lub numer telefonu zostanie wysłany sześciocyfrowy kod, który należy wpisać w okienku jak w poniższym przykładzie:
kod potwierdzający założenie konta
Kod zostanie wysłany poprzez SMS lub email w zależności od tego, która z tych danych została wpisana w czasie rejestracji. Jest to niezwykle ważna część zakładania Facebooka, gdyż bez takiego potwierdzenia korzystanie z profilu może nie być możliwe.

Krok 4. Ciesz się poprawnym założeniem konta Facebook

Po wpisaniu kodu w okienko jak na wskazanej grafice możliwe jest rozpoczęcie swojej przygody z tym portalem społecznościowym.

Zakładanie konta Facebook – ważne informacje

Co warto na koniec podkreślić, zgodnie z regulaminem zakładanie konta na portalu Facebook jest dozwolone od ukończenia trzynastego roku życia – dziecko nie może posiadać własnego profilu ani też nie można utworzyć go w jego imieniu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
    Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

    Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.