fbpx

Zakładanie i prowadzenie strony firmowej “fanpage” przez konto na Facebooku

facebook-dla-firmFacebook to wiodąca platforma społecznościowa, w ramach której miliony Polaków posiadają swój profil. Nic więc dziwnego, że firmy widzą w nim szansę, aby poprzez swój fanpage dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych Klientów. Specjaliści z KJ Studio sprawią, że profil Twojej firmy na Facebooku zyska duże grono fanów w krótkim czasie.

Na profesjonalnie przygotowanym i sumiennie prowadzonym firmowym fanpage’u na stronie Facebook, powinny być umieszczane wartościowe, intrygujące i atrakcyjne treści, które docelowo mają przyczyniać się do wzrostu ilości „polubień”. Zaufaj kreatywnym i zaangażowanym w swoją pracę specjalistom w dziedzinie tworzenia fanpage’y firmowych na Facebooku z KJ Studio.

Tworzenie profilu firmowego na Facebooku

Założymy Twój profil firmowy na Facebooku, umieścimy wszelkie niezbędne informacje dotyczące Twojej działalności. Przede wszystkim będziemy regularnie wzbogacać firmowy fanpage o coraz to nowsze materiały firmowe. Tworzenie atrakcyjnych wydarzeń i organizowanie konkursów poprzez Twoje konto firmowe na FB może bezpośrednio przełożyć się na wzrost liczby fanów Twojego profilu w ramach serwisu Facebook firmowy.

Zapraszamy do kontaktu firmy, zamierzające posiadać efektowne konta firmowe na stronie FB!

NASZA OFERTA

Jak założyć fanpage, krok po kroku

Pierwszą ważną informacją jest, iż aby założyć konto firmowe, musisz posiadać konto prywatne na FB. Jeśli już je masz, to postępuj zgodnie ze wskazówkami, które zamieszczamy poniżej. Założenie fanpage’a jest darmowe i nie jest wymagane poświadczenie prawne istnienia działalności.
– Pierwszym krokiem jest wejście na stronę:  https://www.facebook.com/pages/create.php
– Tam wybieramy kategorię konta firmowego;
– Następnie wybieramy branżę z rozwijanego menu;
– Kolejnym krokiem jest wpisanie nazwy;
– Następnie – akceptujemy regulamin.
– Wypełniamy formularz składający się z czterech kroków:

  • Informacje: dotyczący informacji ogólnych o stronie (odpowiedź będzie widoczna dla odbiorcy!), adresu internetowego właściwej strony firmy oraz adresu wykreowanego dla strony, którą właśnie stworzyliśmy, której trzon wygląda następujęco: www.facebook.com/NazwaTwojejFirmy . Pamiętaj o kliknięciu na przycisk „zapisz informacje”, by nie musieć przechodzić przez ten krok ponownie.
  • Zdjęcie profilowe: Nigdy nie prowadź poważnego konta na FB bez niego. Zdjęcie profilowe jest dla twojego konta tym, czym twoja twarz jest dla ciebie! Będziesz potrzebował zdjęcia w rozmiarze 180 x 180 pikseli i postaraj się, by jego jakość była nieskazitelna przy wyświetlaniu zarówno na komputerze jak i na smartfonie.
  • Dodaj do ulubionych
  • Preferowana grupa odbiorców strony: Tutaj określamy lokalizację, wiek, płeć itd. odbiorców, do których chcielibyśmy trafić, zawsze pamiętając o kliknięciu na przycisk „zapisz” pod koniec.

I to w zasadzie koniec! Dokładnie tak proste jest założenie profilu firmowego. Sęk w tym, że to niestety nie wystarczy w celach marketingowych. Marketing opiera się na tworzeniu treści, w związku z czym musisz teraz odpowiednio wzbogacić stworzoną stronę. Jak to zrobić?
Wybierz odpowiednie „zdjęcie w tle” (większe zdjęcie wyświetlające się za zdjęciem profilowy), które dobrze będzie się komponowało ze zdjęciem profilowym. Możesz zmieniać oba zdjęcia w każdym momencie bezpośrednio na fanpage’u czyli bez wchodzenia w ustawienia strony.
Teraz już jest wszystko gotowe i możesz dodać pierwsze wpisy. Kiedy strona będzie się prezentowała atrakcyjnie, skorzystaj z opcji „zaproś znajomych”, ponieważ zdobywanie pierwszych lajków jest najtrudniejsze. Jeśli więc twoi znajomi mogą ci w tym pomóc, śmiało skorzystaj z ich uprzejmości, bo pierwsi fani to milowy krok dla każdego fanpage’a.
Kolejnym ważnym krokiem jest wypełnienie kolejnego formularza z informacjami o naszej firmie (do znalezienia w menu po lewej stronie ekranu pod „stroną główną”) oraz zmiany niektórych ustawień (prawy górny róg).

Wpisujemy wszystkie pozostałe informacje, które mogą się okazać przydatne dla klientów: godziny otwarcia itp., a w ‘ustawieniach’ przydatnymi opcjami mogą się okazać: automatyczne dodawanie publikacji autorstwa gości na stronie lub opcja zatwierdzania owych postów przed publikacją, ograniczenia wiekowe, czy moderacja strony, która pozwala na wykluczenie słów, których nie życzymy sobie w postach lub komentarzach naszych gości.
chmura tagów z napisem social media - fanpage firmy na facebooku

Nazwa strony dla osiągnięcia sukcesu

W ramach tworzenia fanpage’u, wiele z naszych akcji kręci się wokół kreatywności. W gruncie rzeczy, na Facebooku wszystkie strony posiadają dokładnie ten sam schemat i odróżnia je od siebie jedynie treść, którą wprowadzają firmy na własną rękę.
Nazwa jest pierwszą rzeczą, na którą zwrócą uwagę twoi goście, podobnie jak dzieje się z twoim imieniem i nazwiskiem, kiedy dajesz komuś twoją wizytówkę.
Możesz po prostu wprowadzić nazwę swojej firmy, ale bądź ostrożny, ponieważ może być wiele innych stron, przede wszystkim tych mniej profesjonalnych, które mają podobną nazwę lub nazwę, która zaczyna się podobnie. Jeśli tytuł będzie zbyt podobny do innych będzie ciężko twoim klientom odnaleźć twoją stronę lub upewnić się, że to strona twojej firmy.
Przykładem może być nazwa: „Jan Kowalski. Ceramika.” Słowo ceramika rozwiewa tu wszelkie wątpliwości.

Zdjęcie profilowe

Poświęć naprawdę dużo czasu na testowanie obrazków profilowych. Przygotuj kilka opcji i przetestuj je wszystkie, mając na uwadze to, jak się prezentują na tle „zdjęcia w tle”.
Prawdopodobnie wielu z was postanowi wstawić w tym miejscu swoje logo, co będzie bardzo dobrym posunięciem. Nazwa i obrazek profilowy służą identyfikacji, więc im szybciej klient zorientuje się, o kogo chodzi, lub skonfrontuje się z obrazem, który, mamy nadzieję, że pozostanie mu na długo w pamięci, tym lepiej.

Jak pozyskać fanów? Spróbuj metody konkursów z nagrodami

Powyżej napisaliśmy o kroku milowym, jaki jest zdobycie pierwszego fana. Kolejnym krokiem milowym jest zdobycie pierwszego 1000 fanów. Nie jest to łatwe! Zorganizuj konkurs lub kilka, w których rozdasz kilka swoich produktów za darmo. Jest to metoda, oparta na jednorazowej inwestycji, która najszybciej przyciąga fanów i klientów w tysiącach. I jest to dokładnie to, czego potrzebujesz na początku.

Nie przeceniaj tu SEO ani SEM. Nie zdobędziesz wielu fanów, póki nie wyrobisz sobie swojego miejsca wśród rozpoznawalnych marek. Możesz oczywiście zdobywać ich powoli, organicznie, ale zajmie ci to wtedy lata. Kilka prostych inwestycji na start przyspieszy rozwój marki i wzbudzi zaufanie klientów.
Zdobywając lajki organicznie, istnieje większe ryzyko, że twoją stronę polubią setki osób, które robią to przez przypadek. Konkurs napędza starą, poczciwą pocztę pantoflową i dociera do osób, które faktycznie są zainteresowane twoim produktem, wypróbują go i opowiedzą o tym innym zainteresowanym osobom.
drzewo social mediów konto firmowe na facebooku

Harmonogram wpisów na mediach społecznościowych

Niezależnie od tego, w jakiej działaś branży – potrzebujesz strony na Facebooku. Będzie to jedno z miejsc, dzięki któremu zawęzisz relacje z klientami. Poczują się bezpieczniej, odnajdując stronę twojej firmy po wpisaniu w wyszukiwarce FB jej nazwy. I jest to jedna z funkcji jaką spełnia strona na FB, jest swoistą landing page dla twojego biznesu.
Natomiast my z całego serca zachęcamy cię, byś wykorzystał 100% potencjału tego miejsca. I w tym celu rozpisz już na samym początku harmonogram wrzucania wpisów na stronę. Jeśli nie będziesz tego robił regularnie, utracisz 90% tego potencjału, co przełoży się na utratę podobnie dużego procentu potencjalnych klientów.

Publikuj wpis przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Bądź kreatywny. Urządzaj konkursy bez nagród, ale które sprawią, że twoi fani poczują się częścią grupy osób o podobnych zainteresowaniach. Publikuj posty tematyczne raz na tydzień. Pamiętaj o ważnych świętach i wydarzeniach, które znajdują się na językach wszystkich.
Jeśli wydaje ci się, że to za dużo, skorzystaj z naszej pomocy! Dzięki nam wykorzystasz 100% potenciału twojej strony na FB i będziesz miał pewność, że twój fanpage działa płynnie i nie marnuje się żadna okazja, by dotrzeć do nowych klientów, bo masz za dużo pracy w innym dziale firmy lub chcesz spędzić więcej czasu z rodziną w święta.

O czym pisać posty

No dobra, częstotliwość jest ważna, to już ustaliliśmy. Teraz czas, by rozjaśnić, że liczy się jakość, a nie ilość. Znajdź złoty środek. Nie zasypuj odbiorców bezwartościowymi informacjami, ale nie pozwól, by wymazali twój profil ze swojej pamięci.
Kiedy już rozrysujesz wstępny harmonogram, pamiętaj, by treści były elastyczne. Jeśli widzisz, że jedna z wypromowanych przez ciebie publikacji cieszy się większym sukcesem niż inne, koniecznie przeanalizuj, co sprawiło, że cieszy się taką popularnością. Miej na uwadze:

– godziny publikowania. Na pewno istnieją noce marki, które przeglądają internet w nocy, ale są mniejszością. Publikuj w godzinach optymalnych dla twojej grupy docelowej;
– jakość treści. Bardzo możliwe, że zdjęcie zdobędzie więcej lajków, jeśli będzie profesjonalnie wykonane. Artykuł zostanie udostępniony częściej, jeśli będzie miał chwytliwy nagłówek oraz treść, z której czytelnik dowiaduje się czegoś wartościowego.

Jeśli widzisz jakiś trend, od razu reaguj i zmieniaj strategię pod swoich klientów. Nie ma w niej miejsca na „ale mnie się bardziej podoba to zdjęcie” czy „ja byłem pewien, że…” To zamknięty rozdział. Skasuj foldery z nieudanymi zdjęciami i kiepskimi artykułami na swoim komputerze i zdobądź lub stwórz nowe.

Różnorodność publikacji

Nie polegaj jedynie na statusach, artykułach, wpisach na bloga. I unikaj też publikowania jedynie zjęć (powtarzamy: promuj linki!).
Różnorodność w tematyce i w formie jest niesamowicie istotna.
Jedną z modniejszych obecnie form przekazywania informacji w internecie jest infografika. Ilustrowanie myśli przewodniej i statystyk sprawdza się dużo lepiej niż ściana tekstu. Możesz nawiązać współpracę z rysownikiem, który pomoże ci dopasować styl ilustracji do dizajnu twojej strony. Dobra infografika to gwarancja sukcesu, ponieważ w dobie kultury audiowizualnej jest najefektywniejszym środkiem przekazu informacji wraz z filmikami.

Otóż to – filmiki. Zamieszczanie na Facebooku filmików objaśniających ważne zagadnienia związane z trzonem twojego biznesu jest wybitnie skuteczną metodą komunikacji z potencjalnymi klientami, w szczególności z tymi najmłodszymi z generacji Z.
Użyj humoru, poinformuj innych, że dla ciebie to też ciężki poniedziałek przy pomocy śmiesznego memu. Wyluzuj, ale nie przesadź, bądź zaangażowany, ale nie nazbyt poważny. Zaskakuj, jeśli jest coś czego nigdzie nie widzisz, bądź pierwszy w opublikowaniu tej treści.

Inspiruj się też publikacjami z innych branż i przenoś je do twojej niczym Prometeusz, który wykradł bogom ogień, by podarować go ludziom!
W żadnym momencie nie pozwól, by opuściła cię twoja kreatywność. Jakość treści jest ważna i Facebook jest miejscem, by się o tym przekonać.

Facebook dla firmy – podsumowanie korzyści z posiadania fanpage

połączenie atomowe sieci jak założyć konto firmowe na fb
1. Sprzedaż

Celem każdego biznesu jest sprzedaż, bez sprzedaży nic się nie wydarzy! Marketing służy jedynie temu, by tę sprzedaż usprawnić. W dzisiejszych czasach, należy jednak traktować marketing niemalże na równi ze sprzedażą, ponieważ konkurencja nigdy nie była tak duża i doświadczona.
Skorzystaj więc z tego, jak fanpage może ułatwić ci domykanie sprzedaży z większą ilością klientów.
Pamiętasz o promowaniu linków? Zbuduj most między Facebookiem i twoją oryginalną stroną. Wykorzystaj fanpage, by zwiększyć ruch na swojej stronie i by więcej osób zobaczyło twoje produkty. Jeśli ich nie kupują, niech przynajmniej mają okazję polecić komuś to, co sprzedajesz. Jeśli nie dasz im szansy, by dowiedzieli się, co oferujesz, nigdy się to nie wydarzy.
Zadbaj o komunikację z potencjalnymi klientami. Coraz więcej osób woli napisać prywatną wiadomość przez Facebooka zamiast bawić się w wyszukiwanie maila czy telefonu. Bądź uprzejmy oraz służ pomocą i radą. Zapisanie się w ten sposób w pamięci Twoich klientów jest kluczowe.
Innym ważnym elementem są recenzje, które pozostawiają klienci na stronach Facebooka. Pracuj na dobre recenzje od momentu, kiedy nawiązujecie kontakt aż do momentu zamknięcia transakcji. Albo… jeszcze dłużej. Wiele osób docenia odpowiedź sprzedawcy na pozostawioną przez nich recenzję, a kolejni potencjalni klienci lubią zapoznać się z „tonem” sprzedawcy przed nawiązaniem transakcji.

2. Wizerunek

Potraktuj Facebooka poważnie i jako cześć twojego ogólnego wizerunku. Jest to nie tylko jedna z najskuteczniejszych form promowania biznesu, jest ona również względnie tania. Wykorzystaj cały jej potencjał i upewnij się, że twoja wizja i intencje są czytelne dla odwiedzających stronę.
Bądź na równi z klientami i traktuj każdego z życzliwością i ciepłym tonem. Pamiętaj, że każde opóźnienie w odpowiedzi na wiadomość lub użycie sformułowań bagatelizujących ich prośby czy zapytania może oznaczać utratę jednego klienta, ponieważ w dzisiejszych czasach konkurencja nie śpi.
Kreowanie wizerunku firmy poprzez media społecznościowe to przede wszystkim gra emocjami. Zrób wszystko, by klientom dobrze się kojarzył kontakt z tobą. Nie publikuj wpisów napisanych zbyt formalnym tonem i nie zwiększaj dystansu. Transakcja nie stawia nikogo w uprzywilejowanej pozycji. Klient nie zawsze ma rację, a ty jesteś od tego, żeby rozwiązać jego problemy, a nie wyjaśniać mu jak działa świat. Słuchaj uważnie i odpowiadaj wyczerpująco. Jeśli jakieś pytanie powtarza się, wykorzystaj je, by napisać o tym artykuł lub nakręcić filmik instruktażowy.
Bądź cierpliwy, wszyscy uczymy się czegoś każdego dnia. Ty jesteś specjalistą w jednej dziedzinie, ale sam też prędzej czy później będziesz potrzebował porady w innej. Nie używaj więc odstraszającego żargonu i nie upraszczaj instrukcji.
Pamiętaj, pierwsze wrażenie jest najważniejsze i buduje całą resztę relacji na facebooku firmowym!

3. Reklama

Wykorzystaj wszystkie opcje, jakie daje Facebook, w kwestii reklamy. Jest ich wiele i są nie do przecenienia. Te płatne są zdecydowanie warte świeczki, jeśli jesteś w stanie opracować skuteczną strategię, w czym staramy ci się pomóc naszymi wpisami. Podkreślaliśmy już wielokrotnie, jak istotna jest komunikacja, promowanie naszej właściwej strony internetowej oraz harmonogram publikowania.
Posiadanie strony na FB firmowym daje nam szansę kierowania się bezpośrednio do konkretnych grup docelowych i nawiązywania z nimi szybkiego kontaktu. Nie pozwól, by te same grupy docelowe rozbiegły się po konkurencji. Nawołuj potencjalnych klientów do siebie i od samego początku dbaj o waszą relację.
Jeśli wydaje ci się, że jest to zbyt wiele pracy i że ciężko by ci było podołać, by osiągnąć upragnione efekty, które są gwarantowane przy zastosowaniu naszych rad, daj sobie pomóc!
W KJ Studio posiadamy doświadczenie we wszystkich opisanych na naszym blogu sferach i jesteśmy gotowi skupić naszą uwagę w 100% na tobie, by wydobyć z Facebooka wszystko, co ma do zaoferowania małemu czy dużemu przedsiębiorstwu.

4. Tworzenie społeczności na FB firmowym

Większość produktów oferowanych obecnie przez firmy pokrywa jedynie pewną niszę, ponieważ rzadko mamy do czynienia z produktami na poziomie Facebooka czy Alibaby. Oznacza to więc, że profil twoich klientów w jakiejś mierze prawdopodobnie się powtarza. Facebook jest fantastycznym miejscem, by to wykorzystać.
Jeśli sprzedajesz produkty wędkarskie, jest to fantastyczna okazja, by nawiązać dialog z pasjonatami i by oni wzajemnie się ze sobą poznali. Zdziwisz się, jak szybko możesz ułatwić rozpoczęcie dyskusji w komentarzach, jeśli opublikujesz wpis o właściwej tematyce i z odpowiednio chwytliwym nagłówkiem.
Innymi formami budowy społeczności jest organizowanie webinarów czy budowanie działu ambasadorów marki. Pierwsza opcja może, na przykład, oznaczać, że umawiasz się na daną godzinę ze swoimi klientami, by opowiedzieć im, o czymś związanym z twoją branżą czy produktem i odpowiedzieć na ich pytania. Tym sposobem powstaje coraz ściślejsza więź między tobą i twoimi klientami oraz między nimi, jeśli zaczynasz się posługiwać ich imionami czy nickami. W przypadku działu ambasadorów, może chodzić o coś na kształt ekskluzywnego klubu członkowskiego. Możesz, na przykład, skontaktować się z blogerami z twojej branży i obiecać im pewne korzyści w zamian za promowanie twojej marki wśród społeczności zainteresowanej tymi zagadnieniami.

5. Kontakt

W dzisiejszych czasach nie ma możliwości prowadzenia biznesu bez pozostawiania w stałym kontakcie z klientami. Jeśli nie odpowiesz szybko i sprawnie na ich wiadomości, napiszą do konkurencji. Jeśli odpowiesz na czas, ale niewyczerpująco – pójdą do konkurencji. Takie są realia, nie są one łatwe, ale najwyższy czas przekuć je w twoją przewagę. Pomyśl, że każdemu jest ciężko nadążyć i poświęcić dostateczną ilość czasu klientom, którzy w wielu przypadkach nie dokonają żadnego zakupu. Stań się pionierem komunikacji w twojej branży! Nie jest to droga łatwa, ale wdzięczność twoich klientów będzie gwarantowana.
Bądź też uważny i wsłuchuj się w uwagi twoich klientów. Wykorzystaj to, że tak wiele osób pozostawia komentarze i recenzje. Nie podłamuj się, jeśli coś pójdzie nie tak, nie bój się krytyki. Wykorzystaj te momenty, by poprawić jakość świadczonych usług i zawsze przyznawaj się do błędu, jeśli gdzieś go popełniłeś, przy wysyłce, informacji lub w którymkolwiek momencie.
Klienci wybaczają wszystko, każdą największą pomyłkę, ale nie wybaczają arogancji lub ignorowania ich uwag i zażaleń. To wszystko brzmi strasznie i poważnie, ale musisz uwierzyć, że to fantastyczne okazja, by wyróżnić się na tle konkurencji.

6. Widoczność marki w internecie

Stwórz jednolity profil, który zapadnie w pamięci klientów od pierwszego wejrzenia. Na pewno zaobserwowałeś, obcując z innymi markami, że ich loga i otoczka wizualna są utrzymane w konkretnej tonacji kolorystycznej. Te małe wybory mają ogromny wpływ na to, jak jest kojarzona nasza marka.
Następnie, dzięki naszej wypracowanej i konsekwentnej strategii, klient przechodzi z FB na naszą stronę. Sęk w tym, żeby nie pomyślał, że trafił gdzieś przez pomyłkę. Wszystko musi ze sobą harmonijnie współgrać
Wisienką na torcie będą treści, które opublikujesz, i to jak będziesz traktował swoich klientów.
Jeśli jesteś w stanie stworzyć internetową przestrzeń, w której twoi klienci poczują się jak w ulubionej kawiarni, restauracji czy barze z grupą przyjaciół, twoja marka stanie się rozpoznawalana dla masy ludzi i wypełni lokal po brzegi! Przetestuj facebook firmowy!

Jak prowadzić stronę firmową na facebooku i utworzyć konto?

Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą, chętnie pomożemy Ci w tych działaniach!

 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
    Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

    Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.