fbpx

Promocja strony firmowej na fb! Zalety i wady

Facebook to fenomen naszych czasów:

 • to portal odwiedzany kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie przez miliony ludzi z całego świata,
 • to wirtualne miejsce spotkań dla milionów osób ze wszystkich kontynentów, które w innym wypadku nigdy nie miałyby możliwości nawiązania kontaktu,
 •  to wreszcie wyjątkowe forum, pozwalające na błyskawiczne i masowe udostępnianie informacji, którego zasięg porównywalny jest z siłą oddziaływania telewizji.

Oprócz roli rozrywkowo-społecznościowej, jaką odgrywa Facebook, niezwykle ważnym aspektem jego funkcjonowania jest oblicze marketingowe i wiele możliwości skutecznej promocji, jakie oferuje on firmom – a to tylko niektóre zalety Facebooka. W czasach, gdy zdaniem młodzieży, jeśli nie ma Cię na Facebooku, to prawdopodobnie nie istniejesz, warto odnieść tę swoistą maksymę również do swojej firmy i pozwolić jej zaistnieć na Facebooku – ponieważ to naprawdę się opłaca!

Promocja strony na FB

Nie ulega wątpliwości, że niewykorzystanie zalet Facebooka, głównie tych związanych z promocją, byłoby czystym marnotrawstwem i nierozwagą. W dzisiejszych czasach bowiem funkcjonowanie na tym portalu społecznościowym to już nie opcja, ale konieczność. Wiele firm posiada na swojej witrynie internetowej wtyczkę do Facebooka, niemniej często jest ona podłączona do prywatnego profilu właściciela firmy, a nie do oficjalnego fanpage’a. To znacznie utrudnia potencjalnym klientom dotarcie do faktycznej oferty firmy. Odpowiednio zarządzana strona firmowa to doskonałe narzędzie promocyjne i skuteczny sposób na pozyskanie nowych klientów. Nie przejmuj się, jeżeli nie wiesz jak prowadzić fejsbukowy fan page. Pomoże Ci w tym specjalistyczna firma, dzięki której w pełni wykorzystasz potencjał i zalety Facebooka. Ona też zadba o to, aby zebrać dla Twojej witryny publiczność, czyli osoby, którym udostępniana będzie Twoja oferta.

Zrób pierwszy krok

Facebook, pomimo swego ogromnego „zaludnienia”, jest doskonale skomunikowaną siecią, w ramach której błyskawicznie przekazywane są informacje na temat tego, co jest ciekawe, nowe i warte zobaczenia. Zamieszczając na swoim profilu wartościowe treści, masz szansę na to, że osoba nimi zainteresowana poleci je swoim znajomym poprzez udostępnienie posta lub kliknięcie przycisku „Lubię to”. Ci z kolei, jeżeli zechcą, mogą przekazać je dalej. Wraz z rozpowszechnieniem nowej ciekawej treści, roznosi się również link i informacja na temat zalet Twojej witryny, która staje się znana coraz szerszej publiczności. Kluczową kwestią jest zatem stworzenie wartościowej treści na Facebooku, którą może być na przykład:

 • zabawny filmik,
 • atrakcyjnie przygotowana infografika,
 • ciekawy artykuł branżowy.

Skąd je wziąć? Jakie powinny być proporcje między zewnętrznymi a wewnętrznymi postami? I czy za wszystko trzeba zapłacić? Tymi kwestiami również zajmą się dla Ciebie wykształceni fachowcy od marketingu internetowego, dzięki którym w krótkim czasie znacznie zwielokrotnisz zasięg swojej oferty. Potrafią w pełniejszej mierze wykorzystać zalety Facebooka i drzemiący w nim potencjał.

kjstudio-prowadzenie-fanpage-compressor

Poznaj faktyczne potrzeby rynkut

Firmowa strona, o ile jest odpowiednio prowadzona, pozwala na bieżąco monitorować potrzeby rynku i wyciągać wartościowe wnioski, tak ważne dla prawidłowego ukierunkowania Twojej oferty. Takie możliwości daje Ci usługa Facebook Insights, czyli Statystyki Strony, która bezpłatnie zapewnia Ci szczegółowe, wyczerpujące informacje na temat:

 • popularności Twojej strony
 • zasięgu postów,
 • liczebności i czasu odwiedzin,
 • grupy docelowej, do której trafia Twój przekaz.

Usługa ta, podobnie jak popularny Google Analitics, pozwala:

 • monitorować ruch na Twojej stronie,
 • sprawdzać, które posty publikowane za pośrednictwem Facebooka są dla klientów najatrakcyjniejsze,
 • ocenić wiek, płeć czy lokalizację osób, które reagują na Twoją ofertę.

Z pomocą specjalistów od promocji internetowej możesz wykorzystać te dane i dostosować usługi swojej firmy do rzeczywistych potrzeb Twoich odbiorców oraz przyciągnąć nowych klientów! W tej kwestii lepiej nie ryzykować i nie ufać w szczęśliwe zbiegi okoliczności albo przypadek – warto wybrać doświadczenie, wiedzę i profesjonalizm.

Strzel w dziesiątkę

Facebook stwarza niebywałą okazję do zbudowania silnej marki – takiej szansy nie daje żadna tradycyjna witryna internetowa. Zamieszczając na swojej stronie wartościowe informacje masz szansę zaistnieć w świadomości nieograniczonej liczby potencjalnych klientów. Dlatego warto zadbać o to, aby publikowane treści za pośrednictwem Facebooka reprezentowały sobą najwyższą jakość merytoryczną i estetyczną. Zadbają o to firmy, które profesjonalnie zajmują się prowadzeniem profili na Facebooku, redagowaniem treści na potrzeby promocji internetowej. Osoby, które klikną „Lubię to” nie będą przypadkowe – dobrowolność subskrypcji sprawia, że są to użytkownicy potencjalnie zainteresowani Twoją ofertą. W ten sposób, zgodnie z wytycznymi inbound marketingu, Twoja oferta pada na podatny grunt potencjalnych kontrahentów i ma dużą szanse na skuteczność. Co ważne, fejsbukowe strony są indeksowane w wyszukiwarce Google, co daje jeszcze większą szansę na pozyskanie klientów zainteresowanych Twoją ofertą.

Warto!

Założenie profilu na Facebooku jest doskonałym sposobem promocji na miarę obecnych czasów. Firmowy fanpage na tym portalu społecznościowym pozwoli w szybki sposób zaprezentować Twoją ofertę osobom, które w inny sposób nigdy nie miałyby szansy jej poznać. Wiemy, że aby strona:

 • „żyła”, była dynamiczna,
 • była atrakcyjna dla klientów,
 • przynosiła korzyści,

konieczne jest jej sumienne prowadzenie i systematyczne aktualizowanie o nowe i wartościowe treści, ale to zadanie możesz zlecić profesjonalnym agencjom, które rzetelnie zajmą się tym za Ciebie i w pełni wykorzystają zalety Facebooka, które oferuje ten serwis. Zatem do dzieła – wyruszaj na podbój Internetu przez nowe media! W tym celu skontaktuj się z nami – pomożemy dobrać optymalne rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Nasza pasja i doświadczenie są gwarancją Twojego sukcesu!

4.9/5 - (14 votes)

Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
  Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

  Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.