fbpx

Narzędzia marketingowe

5 niezbędnych narzędzi marketingowych Facebooka

Wiele osób zastanawia się, na czym polega marketingowy fenomen Facebooka. Bez wątpienia jest on współcześnie jedną z największych baz danych o potencjalnych konsumentach. To jednak połowa sukcesu.

Druga część sekretu tkwi w strategicznej hybrydzie, której zadaniem jest przejęcie najlepszych funkcji, z pozostałych mediów społecznościowych. Z jakich narzędzi zatem, należy korzystać?

 1. Facebook Video
  Alternatywa dla kanałów na YouTube. Facebook wprowadził możliwość wgrywania własnych filmów, za pomocą których można np. zareklamować produkt, ukazać kulisy pracy czy stworzyć własny program ekspercki.
 2. Facebook Mentions
  Czyli streaming na żywo! To kompletnie nowa aplikacja, która dopiero raczkuje w polskiej branży marketingowej. Właśnie z tego powodu, pozostawia tak duże pole do popisu. Co ciekawe, jej fenomen można zaobserwować na przykładzia fanpage’a prezydenta Andrzeja Dudy, którego relacje na żywo, w krótkim czasie przyciągają setki tysięcy widzów.
 3. Facebook Notes
  Daje możliwość stworzenia mniejszej alternatywy bloga. Z pewnością więcej fanów Twojej marki dociera na stronę Facebookową, aniżeli bloga – nawet jeśli prowadzisz go systematycznie i udostępniasz wartościowy content. Jeśli zależy Ci na jak największej liczbie odbiorców, spróbuj wykorzystać Facebook Notes.
 4. Facebook Instant Stories
  Przekierowanie na zewnętrzne strony, bez konieczności opuszczania aplikacji. Dzięki temu, użytkownicy chętniej klikają w publikowane przez Ciebie linki, ponieważ po zapoznaniu się z treścią, nie muszą ponownie uruchamiać aplikacji Facebookowej.
 5. Facebook Messanger
  W tej chwili służy głównie do bezpośredniego komunikowania się z odbiorcami, poprzez wchodzenie w dialog z poszczególnymi osobami, ale czy wiesz, że Facebook planuje wykorzystać narzędzie, do stworzenia własnej odpowiedzi na aplikację Snapchat?

Choć większość z powyższych narzędzi, działa na Facebooku już od dawna i dla użytkowników, są one czymś absolutnie powszechnym, warto przypomnieć sobie o ich obecności. To doskonały sposób na to, aby spojrzeć na nie pod nieco innym kątem i może… Dostrzec w nich marketingowy potencjał!

Rate this post

Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
  Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

  Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.