Canvas na facebooku

Czym jest Canvas na Facebooku i jak go używać?

Od pewnego czasu trwały prace nad udoskonaleniem przestrzeni reklamowej na najpopularniejszym portalu społecznościowym – Facebooku. W tym celu, przedstawiciele giganta konsultowali się zarówno z samymi markami, jak i agencjami odpowiedzialnymi za kampanie marketingowe. Wreszcie, blisko dwa miesiące temu, Facebook wprowadził absolutnie nowy format reklamy mobilnej – Canvas.

Jak działa Canvas? Otóż tworzy on specjalną przestrzeń, przy pomocy której firmy mogą dzielić się z użytkownikami materiałami video, zdjęciami, tekstem, czy przyciskami CTA. Celem jest przede wszystkim zwiększenie efektywności kontaktu użytkowników z markami.

Jakie zalety charakteryzują Canvas?

 1. Dostępny
  Format reklamy mobilnej Canvas działa na całym świecie, dlatego nawet największe marki mają szansę w ten sam sposób dotrzeć do wszystkich użytkowników.
 2. Natywny
  Ponieważ Canvas jest nowością wprowadzoną właśnie przez Facebook, charakteryzuje się znacznie wyższą natywnością. Zaobserwowano nawet, że ładuje się on nawet 10 razy szybciej niż standardowa strona mobilna!
 3. Konfigurowalny
  W zależności od tego, w jaki sposób przestrzeń reklamową będą chcieli wykorzystać specjaliści danych marek, istnieje możliwość opublikowania w strefie zarówno materiałów video, zdjęć, czystego tekstu, jak i dowolnych przycisków typu call-to-action.
 4. Powszechny
  To znaczy dostępny dla wszystkich. Tego rodzaju format reklamy, nie wymaga bowiem specjalnego kodowania czy wykorzystania dodatkowych programów przeznaczonych do reklam. Co więcej, Canvas jest kompatybilny z systemami Android oraz iOS.

Jeśli szukasz inspiracji do tego, w jaki sposób możesz wykorzystać Canvas do własnych działań marketingowych, koniecznie sprawdź, jak zrobiło to Allegro w świątecznej kampanii! Niestandardowe wykorzystanie zostało docenione przez samego Facebooka, dzięki czemu trafiło na podstronę „Przykłady sukcesu” na „Facebook for business”.

Czym jest Canvas na Facebooku i jak go używać?
Oceń ten artykuł


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.