Prowadzenie konta Facebook

Facebook Analytics – nowe funkcjonalności już niebawem

Prowadząc działalność online, poza dostarczaniem ciekawych treści i zachęcaniem użytkowników do interakcji, warto również analizować efekty podejmowanych działań. Facebook Analytics to narzędzie, które pozwala przeprowadzić taką analizę i sprawdzić m.in. to, jak wyglądają drogi zakupowe użytkowników Facebooka. Jest ono ciągle rozbudowywane, więc wkrótce można spodziewać się nowych funkcji. Jakich?

Facebook a klienci

Właśnie wdrażana wersja tego systemu pozwoli dokładniej prześledzić to, jak zachowują się osoby, obserwujące markę na Facebooku – i to nie tylko w kwestii samych postów. Będzie można tutaj sprawdzić, jak prowadzenie FB firmowego wpływa na liczbę polubień czy jak wygląda sprawa z obserwowaniem strony przez potencjalnych klientów. Kiedy dokładnie zostanie wprowadzona taka możliwość? Osoby, które już dziś korzystają z tego narzędzia, otrzymają e-mail oraz powiadomienie na FB, dotyczące pojawienia się nowych opcji w systemie.

Co daje Instagram?

Wiele marek działa na Instagramie – w mniej lub bardziej dopracowany i przemyślany sposób. Jak do tej pory, ciężko było stwierdzić, jak interakcje w tym medium wpływają na wzrost albo spadek sprzedaży online. Nowa funkcja w Facebook Analytics pozwoli na segmentowanie osób, które nawiązały interakcję przez Instagram i porównanie ich aktywności na Facebooku. Dzięki temu, iż analiza zachowań użytkowników Instagrama będzie wreszcie możliwa, nie tylko reklama na FB będzie dawała spore szanse na pozyskanie klientów. Analiza ułatwi wprowadzanie stosownych zmian również w drugim medium społecznościowym, bazującym głównie na zdjęciach.

Prowadzenie fanpage a biznes

Nowe funkcjonalności dają szansę na rozwinięcie biznesu i pozwalają lepiej zaplanować działania online. Jednak dokładna analityka wymaga czasu i wiedzy, jak uzyskane dane interpretować. Aby konto firmowe na Facebooku realnie wspierało biznes, warto zatrudnić specjalistów, którzy je poprowadzą. Cennik prowadzenia fanpage zależy od zakresu działań (m.in. ilości publikowanych postów i organizowanych konkursów). KJ studio zaprasza do współpracy wszystkich, którzy chcą dodać skrzydeł swoim działaniom w sieci. Pomagamy zarówno w zakładaniu Facebooka, jak i w jego obsłudze. Wspomożemy Twoją firmę w osiągnięciu sukcesu online!


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.