Moneta Bitcoin - rozwój biznesu Facebooku

Facebook będzie miał swojego Bitcoina

Elektroniczne płatności i służące nim kryptowaluty to w dzisiejszych czasach nic nadzwyczajnego. Nowością jest jednak fakt, że jeden z najpopularniejszych i największych portali społecznościowych zamierza stworzyć własną walutę. O kim mowa i o jakiej walucie wspominają dzisiejsze media?

Już od jakiegoś czasu krążą po świecie informacje jakoby największy portal społecznościowy, jakim jest Facebook miał w planach wprowadzenie własnej elektronicznej waluty. Podobno twórcy portalu zainteresowali się światem elektronicznych walut i płatności przy ich pomocy dokonywanych już przeszło rok temu. Fakt ten nie zdumiewałby tak bardzo, gdyby nie dotychczasowy zakaz reklamowania kryptowalut, jaki wprowadził Facebook.

Kryptowaluty – co to takiego?

To elektroniczne waluty, umożliwiające dokonywanie swobodnych płatności elektronicznych w granicach danego środowiska. Współcześnie istnieje wiele platform i serwisów, które wykorzystują w swoich działaniach waluty jak np. bitcoiny. Rozwój elektronicznych płatności jest niezwykle szybki, co zauważyć można, chociażby w pojawiających się specjalnych bankomatach do kryptowalut.

Facecoin i co dalej?

Choć przedstawiciele Facebooka nie wydali jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, to wiele źródeł donosi, że kompletowany jest już zespół specjalistów, którzy mogliby przyczynić się do stworzenia i rozwoju elektronicznej waluty portalu. Co ważne, dla samego Facebooka wprowadzenie walut takich jak np. popularne bitcoiny, oznaczałoby większą kontrolę nad danymi prywatnymi, z którymi przez ostatnią aferę z Cambridge Analytica, portal miał spore problemy.

Kiedy?

Na wprowadzenie facecoina z pewnością będziemy zmuszeni poczekać kilka lat. Samo stworzenie elektronicznej waluty może zająć dłuższy okres, a do tego należy jeszcze doliczyć czas poświęcony na wprowadzenie jej w obieg i stworzenie odpowiedniego podłoża do dokonywania swobodnych i w pełni bezpiecznych płatności elektronicznych. To za co i jak będziemy płacić kryptowalutami na Facebooku, okaże się dopiero za kilka lat.

Facebook będzie miał swojego Bitcoina
5 (100%) 1 vote


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.