Facebook pomaga w zwiększeniu ruchu organicznego na innych kanałach social media

Współczesne metody docierania do klientów nieco różnią się od praktyk stosowanych jeszcze kilka lat temu. Wszechobecne ulotki czy, mówiąc wprost, wątpliwej urody banery internetowe z powodzeniem zastąpiły… profile w mediach społecznościowych. W dzisiejszych czasach marki wychodzą do klientów, zapraszając ich do dyskusji, dając się poznać i – co najważniejsze – pozwalając na zrozumienie praktyk przedsiębiorstwa.

Warto pamiętać o pewnej zasadzie – nie musisz być na wszystkich kanałach społecznościowych. Oczywiście, im więcej miejsc dotarcia do potencjalnego klienta wybierzesz, tym lepiej dla Ciebie, ale tylko przy założeniu, że będziesz sumiennie prowadził swoje konta. Okazuje się, że to wcale nie musi być trudne. Zwłaszcza, kiedy połączysz profile z ośrodkiem centralnym – Facebookiem.

W jaki sposób Facebook może pomóc Ci zwiększyć ruch organiczny na innych kanałach social media?

  1. Skorzystaj z płatnych reklam
    Najbardziej oczywista i najprostsza z metod. Podobnie jak w przypadku linków sponsorowanych, płacisz za kliknięcia (CPC) lub każde tysiąc wyświetleń (CPM). Facebook pozwala dodatkowo na sprecyzowanie naszej grupy docelowej, łącznie z wiekiem, miejscem zamieszkania i polubionymi stronami. Wystarczy, że w odnośniku umieścisz adres innego kanału społecznościowego – i gotowe.
  2. Umieść link w poście
    Jeśli masz dużo fanów na Facebooku, a Twoje posty cieszą się zainteresowaniem społeczności, możesz sprytnie wpleść link do innego konta w treść wpisu. Post wyróżni się na tablicy odbiorców, ponieważ zostanie dodane do niego miniaturowe zdjęcie. Nie dotrze jednak do wszystkich fanów, ponieważ przeszkodzi mu w tym specjalny algorytm… Chyba, że zdecydujesz się na wpis sponsorowany – wyświetlany również na tablicach znajomych Twoich fanów.
  3. Uzupełnij zakładki
    Wydawać by się mogło, że to dość skomplikowana metoda – otóż nic bardziej mylnego. Wystarczy dodać na profilu najpopularniejsze zakładki. Jedną z nich jest np. Instagram, przy włączeniu której odnośnik od razu odsyła fanów do konta na tym kanale społecznościowym. W ten sposób każdy, kto odwiedzi Twój profil na Facebooku, będzie mógł przenieść się na dowolne inne konto social media.

Pamiętaj, że skuteczność każdej z metod zależy od tego, czy Twój profil na Facebooku będzie cieszył się dużym zainteresowaniem odbiorców. Jak zaciekawić potencjalnych i obecnych fanów? Publikuj systematycznie, dbaj o wartościowy content, słuchaj, reaguj i dyskutuj. Stwórz swoją małą społeczność, wrażliwą na każdy Twój sygnał.

Facebook pomaga w zwiększeniu ruchu organicznego na innych kanałach social media
Oceń ten artykuł


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.