Gratka dla fotografów: zdjęcia 3D na Facebooku

Gratka dla fotografów: zdjęcia 3D na Facebooku

Portale społecznościowe pozwalają niedrogim kosztem wypromować markę. Obecnie osoby, które mają ciekawy pomysł, mogą przy ograniczonym budżecie znaleźć wielu klientów. Szczególnie opłacalne jest prowadzenie fanpage na Facebooku. Ten popularny portal wprowadza coraz to nowe udogodnienia – jednym z ciekawszych są zdjęcia 3D, które z pewnością spodobają się zawodowym fotografom.

Kolejne zmiany na Facebooku stają się faktem

Na początku maja tego roku odbyła się konferencja F8, w której trakcie Mark Zuckerberg ogłosił, jakich zmian możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości m.in. na Facebooku. Jedną z nich jest dodawanie na osi czasu trójwymiarowych zdjęć. Mają być one dostępne dla wszystkich użytkowników już niebawem, bo w ostatnim kwartale 2018 roku. Jest to prawdziwa gratka dla fotografów prowadzących konta na Facebooku – nowa opcja pozwoli im prezentować swoje prace w sposób jeszcze bardziej atrakcyjny dla potencjalnego odbiorcy.

Nowy wymiar zdjęć

Po aktualizacji Facebooka do najnowszej wersji użytkownicy będą mogli oglądać na swojej osi czasu trójwymiarowe zdjęcia. Nie dotyczy to wszystkich fotografii udostępnionych przez znajomych i strony, a jedynie tych, które zostały wykonane w odpowiedni sposób. Do takich zdjęć dodawane są głębia oraz przemieszczenie. Wystarczy poruszyć telefonem, aby za przedmiotem lub postacią z pierwszego planu zobaczyć otoczenie, które podąża za naszym ruchem. Zdjęcia 3D widoczne będą na wszystkich nośnikach, na których korzystamy z Facebooka – bez konieczności zakładania specjalnych okularów.

Jak wykonać zdjęcie 3D?

Prowadzisz na Facebooku konto firmowe swojego studia fotograficznego? Z nową opcją portalu Twoje portfolio będzie prezentować się jeszcze lepiej! Do wykonania zdjęcia potrzebny będzie smartfon z podwójnym aparatem (w tym przede wszystkim nowe modele iPhone’ów). Najlepiej stworzyć kompozycje z wyraźnym pierwszym planem i sfotografować ją w trybie portretowym. Nowa technologia wyłapuje odległość między pierwszym planem a tłem, dzięki czemu zdjęcie przetwarzane jest w wersję 3D. W trakcie dodawania posta z nowym zdjęciem wystarczy wybrać opcję „3D Photo”.

Gratka dla fotografów: zdjęcia 3D na Facebooku
5 (100%) 2 votes


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.