fbpx

fotowoltaika na facebooku

Jak promować fotowoltaikę na fanpage’u? Podpowiadamy!

W dzisiejszym świecie cyfryzacji, gdy wiele osób ma dostęp do internetu, koniecznie trzeba wykorzystać media społecznościowe do komunikacji z rynkiem. Pytanie tylko, jak to zrobić, aby przekuć publikację postów, zdjęć na większe zainteresowanie ofertą, a w rezultacie, także wzrost sprzedaży? Z pewnością należy postawić na wartościowy content, dopasowany do oczekiwań potencjalnych klientów. Zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź, jak promować firmę na Facebook’u.

Postaw na jakość

Jeśli prowadzisz fanpage na Facebooku, zwróć przede wszystkim uwagę na jakość, a nie liczbę publikowanych postów. Najlepiej, żeby zawierały ważne informacje dotyczące na przykład korzyści płynących z instalacji fotowoltaicznej. Warto też opowiedzieć, jak działają solary, ile można zaoszczędzić w ciągu roku itd. Przeglądając fora lub grupy tematyczne, z pewnością znajdziesz inspirację do przygotowywanych treści. Pochwal się również swoimi realizacjami, to Cię uwiarygodni w oczach klientów. Możesz umieścić na Facebooku zdjęcia ostatnio przeprowadzonych montaży, a nawet nakręcić krótki filmik. Ważne jest również, aby publikować posty regularnie, żeby osoby oglądające Twój fanpage, nie przestały go śledzić. W przypadku fotowoltaiki masz naprawdę dużo ciekawych nowinek, wydarzeń, o których możesz poinformować swoich fanów. Tematy mogą dotyczyć takich zagadnień jak:

  • ostatnio przeprowadzone realizacje,
  • dofinansowanie fotowoltaiki,
  • zmiany w prawie,
  • korzyści płynące z czystej energii ze słońca.

Dobrym sposobem na kreowanie wizerunku eksperta są webinary, w których trakcie możesz opowiedzieć o zaletach paneli solarnych i jednocześnie przedstawić swoją ofertę.

Reaguj na komentarze

Osoby prowadzące fanpage na FB czasami nie wiedzą, jak reagować na pojawiające się komentarze pod postami, szczególnie gdy są one mało przychylne. Na ogół nie trzeba ich usuwać, chyba, że zawierają treści niedozwolone. Należy je traktować jako informację zwrotną z rynku. Część z komentujących to Twoi obecni, jak i potencjalni klienci. Nawiąż więc z nimi konwersację, zaproś do skorzystania z oferty lub zwyczajnie podziękuj. Jeśli zamieszczona uwaga będzie krytyczna na temat firmy, warto dopytać o szczegóły. Spora część komentujących to tzw. aktywiści, którzy po prostu lubią zabierać głos w ważnych dla nich sprawach.

promowanie na fb

Stwórz kampanię reklamową

Prowadzenie fanpage’u to świetna, darmowa okazja do promowania swojej firmy. Należy jedna pamiętać, że Facebook udostępnia również płatne narzędzia reklamowe. Czy warto z nich korzystać? Zależy to od kilku czynników, dlatego trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Przed wydaniem jakichkolwiek pieniędzy na marketing w mediach społecznościowych należy przygotować plan działania, a więc stworzyć zarys kampanii. Pomocny będzie w tym przypadku menedżer reklam na Facebooku, który umożliwia dokładne targetowanie oraz monitoring działań promocyjnych. Możesz skierować swoją ofertę do konkretnej grupy docelowej, dzięki czemu będzie ona bardziej widoczna i skuteczna. Zwykłe promowanie postów nie przynosi takich korzyści i z reguły jest nieopłacalne.

Bądź aktywny

Jeśli zdecydowałeś się na promocję fanpage’u na Facebooku, to wykorzystaj cały potencjał, jaki mają social media. Korzystaj z dostępnych narzędzi, publikuj regularnie posty oraz udzielaj się w grupach tematycznych dotyczących zielonej energii. Śledź również aktualne trendy rynkowe i podglądaj, co robi konkurencja. Włóż w to odpowiednio dużo wysiłku, a efekty z pewnością będą widoczne i wzrosną obroty Twojej firmy.

Zaufaj profesjonalistom

Nie każdy jednak musi być specjalistą od marketingu internetowego i wiedzieć, jak promować firmę na Facebooku. Dlatego często lepiej jest powierzyć prowadzenie fanpage’u profesjonalnej agencji. Oszczędzasz wówczas czas i masz pewność, że działania będą prowadzone prawidłowo i skutecznie. Skorzystaj więc z naszej oferty! Zajmujemy się zakładaniem profili na Facebooku, pozycjonowaniem oraz tworzeniem kampanii reklamowych w social mediach. Z nami rozwiniesz swój biznes i pozyskasz nowych klientów!


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
    Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

    Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.