fbpx

Promowanie treści Facebook

Jak promować treści w Social Media? 8 nietypowych taktyk, które Ci to ułatwią.

Jak sprawić, żeby treści trafiły do szerszego grona odbiorców? Oto 8 taktyk promowania firmy w social media:

 1. Opracuj kampanię zdjęciową
  To połączenie prasowych edytoriali z elementami lokowania produktu. Wystarczy opracować własny koncept wplatania akcesoriów, które produkuje firma, a następnie opublikować zdjęcia w social media i zachęcić użytkowników do naśladowania nas.
 2. Wymyśl nietypowe hashtagi
  Odpowiedni hashtag to pierwsze, o czym powinniśmy myśleć podczas publikowania zdjęcia. Aby firma była rozpoznawalna w social media, warto wymyślić własne tagi, specjalnie na potrzeby promocji.
 3. Pokaż kulisy pracy na snapchacie
  W jaki sposób można wykorzystać dość młodą platformę social media, jaką jest Snapchat? Pokazując kulisy każdego etapu pracy. W ten sposób udowadniamy, że firma nie ma tajemnic przed klientami i zaprasza ich do swojego świata.
 4. Stwórz tematyczny fanpage
  Obok bloga firmowego, dobrym rozwiązaniem może okazać się utworzenie nowego profilu, na którym będziemy publikować inspiracje lub krótkie treści, związane z branżą.
 5. Reklamuj się
  Choć reklama na Instagramie to stosunkowo nowy temat, to jednak warto zastanowić się nad tą formą promocji. Dlaczego? Właśnie z powodu małej konkurencji, możesz szybko wypromować swój profil.
 6. Zorganizuj konkurs
  Jak najłatwiej wygenerować ruch na stronie? Tworząc ciekawy konkurs. To doskonała okazja do tego, aby przy okazji zaprezentować użytkownikom pozostałe treści.
 7. Angażuj fanów
  Fani lubią czuć, że firma liczy się z ich opinią. Właśnie dlatego, prowadząc profile w kanałach social media, warto wykorzystywać treści nadsyłane przez użytkowników.
 8. Udostępnij profil trendsetterom
  To osoby, które w swojej branży uchodzą za kreatorów trendów. Jeśli wizerunek takiego specjalisty jest spójny z misją firmy, poprośmy go o przejęcie profilu na wyznaczony czas.
Rate this post

Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
  Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

  Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.