Jak wypromować lokalny biznes na Facebooku? Postaw na reklamy! Poznaj 5 najlepszych sposobów

Jesteś właścicielem biznesu o lokalnym zasięgu i szukasz nowych sposobów na przyciągnięcie do siebie klientów? Silna obecność w sieci będzie świetnym rozwiązaniem. Pamiętaj, że klienci coraz częściej poszukują sklepów i punktów usługowych właśnie online. Uruchom własną stronę internetową, a następnie wesprzyj działania marketingowe, zakładając profil na Facebooku. Jak promować się w mediach społecznościowych? Sprawdź 5 sposobów polecanych przez ekspertów!

Reklama na FB to efektywny i tani sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki

Media społecznościowe od lat tworzą doskonałą przestrzeń reklamową dla każdego przedsiębiorcy. Facebook jest w tym przypadku naturalnym wyborem. Sprzyja temu nie tylko ogromna liczba aktywnych użytkowników, ale także szerokie wsparcie samego portalu. Dostarcza on mnóstwo narzędzi ułatwiających pracę reklamodawcom. Dzięki temu możesz szybko zbudować rozpoznawalność swojej marki, poprawiając przy tym jej wizerunek.

5 sposobów reklamowania lokalnego biznesu poprzez konto na FB

Czas przejść do bardziej praktycznych porad, które pomogą Ci przy stawianiu pierwszych kroków w mediach społecznościowych. Prowadzenie na Facebooku fanpage’a biznesu o lokalnym zasięgu może przynieść wiele korzyści. Najważniejsze jest to, abyś skupiał się przede wszystkim na tych użytkownikach, którzy mieszkają w bliskiej okolicy Twojej firmy. Oto 5 najlepszych sposobów, dzięki którym zwiększysz efektywność reklamy:

 1. Korzystaj z narzędzia lokalizacji na FB.

 2. Stosuj tzw. reklamę zasięgową.

 3. Regularnie organizuj wydarzenia na Facebooku.

 4. Skrupulatnie targetuj swoje kampanie promocyjne.

 5. Prowadź transmisje na żywo.

Narzędzie lokalizacji firmy na FB

Jeśli Twoja strona na Facebooku zostanie zweryfikowana, uzyska dostęp do zakładki lokalizacyjnej. Jej konfiguracja jest prosta, a prawidłowo wykonana ma wiele zalet w tym m.in.:

 • łatwiejsze targetowanie reklam,

 • możliwość dostosowania treści postów pod kątem konkretnej lokalizacji,

 • bardzo szybkie ustalenie danych adresowych Twojego biznesu przez klientów.

Reklama zasięgowa

Jeśli chcesz trafić do lokalnej społeczności, twórz reklamy zawierające wskazówki jak dojechać do Twojej firmy. Dzięki narzędziom dostępnym na FB możesz odpowiednio ograniczać zasięg takiej treści. Np. po odpowiedniej konfiguracji trafi ona tylko do osób mieszkających w promieniu 15 km od siedziby przedsiębiorstwa.

Wydarzenia na FB

Chcesz zwiększyć zaangażowanie społeczności tworzącej Twój fanpage na Facebooku? Jeśli tylko możesz, organizuj wydarzenia. Mogą to być np. pokazy produktów, szkolenia czy eventy organizowane w siedzibie. Wydarzenia to również doskonałe narzędzie do wypromowania terminu rozpoczęcia działalności firmy lub otwarcia jej kolejnego oddziału.

Targetowanie kampanii reklamowych

Skoro prowadzisz biznes lokalny, kieruj reklamy do społeczności z najbliższej okolicy. Postaraj się również dokładnie określić grupę docelową. Rzetelnie podchodząc do takiej analizy, zwiększysz efektywność promocji, przy jednoczesnej optymalizacji związanych z nią kosztów. Twoja kampania marketingowa dotrze przede wszystkim do osób, które faktycznie mogą być zainteresowane ofertą.

Transmisje live

Statystyki pokazują, że materiały filmowe umieszczane na Facebooku zwiększają zainteresowanie fanpagem. Dzięki nim możesz np. poprawić wskaźnik konwersji dla swoich reklam. Zachęcamy jednak przede wszystkim do organizowania transmisji na żywo. Cieszą się one największą popularnością i umożliwiają bezpośredni kontakt z klientami, zwiększający zaufanie do marki.

Dzięki pomocy specjalistów skutecznie wypromujesz lokalny biznes na FB

Pamiętaj, że skutecznie promowanie lokalnego biznesu na Facebooku wymaga wiedzy oraz doświadczenia. Przygotowanie kampanii marketingowej dla fanpage’a firmowego poprzedza wiele szczegółowych analiz. Istotne są również treści, ich forma oraz sposób prezentacji. Wszystkie te zadania powinieneś pozostawić w rękach fachowców. KJ Studio zajmie się kompleksowym prowadzeniem Twojego konta na FB. Już dziś skorzystaj ze wsparcia naszych specjalistów!


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
  Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

  Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.