Jakie są najlepsze narzędzia ułatwiające tworzenie postów na Facebooka? Zobacz nasze propozycje!

Obecnie jednym z ważniejszych elementów każdej kampanii marketingowej w sieci jest reklama na Facebooku. Założenie fanpage’a ułatwia dotarcie do wielu nowych klientów i podniesienie świadomości o marce. Niestety popularność tej formy promocji sprawia, że media społecznościowe każdego dnia są zasypywane masą różnych informacji. Pojawia się więc pytanie, jak prowadzić konto na FB, aby wyróżnić się na tle konkurencji? Podstawą jest publikowanie przyciągających uwagę postów. Poznaj 5 naszym zdaniem najlepszych narzędzi ułatwiających przygotowanie ciekawych treści graficznych.

Atrakcyjna treść na FB

Niewątpliwie bardzo ważne jest to, aby publikowane na Facebooku treści były atrakcyjne dla czytelnika. Powinny nie tylko przedstawiać daną ofertę, ale również zachęcać do konkretnego działania. Jednak zazwyczaj to nie wystarcza do tego, aby prowadzony na FB fanpage cieszył się dużą popularnością. W praktycznie każdej branży mamy dzisiaj ogromną konkurencję, która również intensywnie reklamuje się w mediach społecznościowych.

Zamieszczane na Twoim firmowym profilu posty muszą się wyróżniać, aby łatwo było je zauważyć. Najlepszym rozwiązaniem jest „oprawianie” treści w grafikę. Dobrze zaprojektowana przykuwa wzrok, zachęca do zapoznania się z informacją i ma wpływ na wizerunek marki.

Aby przygotować takie posty na FB, nie musisz być doświadczonym grafikiem komputerowym. Istnieją pewne aplikacje, które ułatwiają to zadanie i w dużym stopniu je automatyzują. Oto lista 5 naszym zdaniem najlepszych narzędzi, z których pomocą stworzysz treści wizualne na fanpage:

 • Canva,
 • Pablo,
 • Shutterstock,
 • Pixlr,
 • Recite.

1. Canva

Ogromną zaletą tego narzędzia jest rozbudowana baza gotowych grafik. Przygotowanie ciekawej reklamy z jego pomocą ułatwia duży wybór różnorodnych szablonów graficznych. Program cechuje się szybkim działaniem i intuicyjną obsługą, a do tego możliwością tworzenia treści wizualnych w wielu formatach. Co bardzo istotne, Canva pozwala na wgrywanie własnych plików ze zdjęciami i ich edytowanie.

2. Pablo

To nieskomplikowana w obsłudze platforma online do szybkiego tworzenia postów na FB. Jej funkcjonalność nie jest rozbudowana, ale w zupełności wystarcza do przygotowania prostszych treści wizualnych. Wystarczy wybrać grafikę, a następnie dodać do niej treści. Aplikacja pozwala w pewnym stopniu edytować wygląd zdjęć. Narzędzie automatycznie skaluje gotowy post pod daną platformą, np. do publikacji na Facebooku.

3. Shutterstock

Bardzo rozbudowany zestaw narzędzi online ułatwiający edycję zdjęć i grafik. Prosta obsługa i wiele możliwości edycji to największe zalety, jakimi wyróżnia się Shutterstock. Tutaj również można skorzystać z funkcji dopasowania wielkości treści wizualnych do wymagań serwisu społecznościowego. Świetnie nadaje się do tworzenia postów promujących firmę na FB.

4. Pixlr

Tutaj mamy już do czynienia z bardzo zaawansowanym zestawem narzędzi do obróbki zdjęć. Wszystko to w ramach platformy online, a więc reklamę na Facebooka można przygotowywać z poziomu przeglądarki internetowej. O szerokiej funkcjonalności świadczy m.in. możliwość pracy na wielu warstwach graficznych i nakładania filtrów. Oczywiście nie zabrakło narzędzi do dodawania treści.

5. Recite

Z pomocą tego narzędzia online prowadzenie i promowanie fanpage’a na FB będzie wyjątkowo proste. Platforma umożliwia wręcz ekspresowe przygotowanie postów. Wystarczy wpisać w okienku tekst, a następnie wskazać na liście wybraną grafikę (szablon). Gotowa treść wizualna zostanie od razu dopasowana do publikacji na konkretnej platformie, np. Facebooku.

Jak prowadzić fanpage, aby cieszył się dużą popularnością?

Wiesz, już, jak przygotować ciekawe posty na FB, ale pamiętaj, że to wciąż za mało, aby cieszył się on dużą popularnością. Do prowadzenia fanpage’a potrzeba zarówno czasu, jak i wiedzy oraz doświadczenia. Jeśli chcesz, aby reklama przyniosła wymierne korzyści, zgłoś się do nas. W KJ Studio doskonale wiemy, jak powinna wyglądać profesjonalna obsługa Facebooka. Opracujemy dopasowaną do specyfiki danej firmy kampanię marketingową i zajmiemy się promowaniem postów.


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
  Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

  Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.