fbpx

Nowe funkcje Facebook Messengera

Już od dawna Facebook Messenger zastępuje klasyczne wiadomości SMS czy pozostałe komunikatory mobilne. Powód jest prosty – aplikację Zuckerberga obsługujemy na telefonach komórkowych i uruchamiamy na komputerach. W obu przypadkach strona działa w tle, dlatego w każdej chwili możemy mieć do niej dostęp.

Jak się okazuje – teraz korzystanie z Facebook Messengera stało się jeszcze łatwiejsze. Jak to możliwe?

Unikalny kod rozmówcy

Podobną opcję wprowadził jakiś czas temu Snapchat – skanując kod użytkownika, możesz w błyskawiczny sposób dodać go do listy swoich kontaktów. Snapcode dał nowe życie lekko zapomnianym już – prawdopodobnie z uwagi na nieciekawy design – kodom QR. Facebook natomiast postanowił wygenerować własne, specjalne kody, dzięki którym możliwe będzie natychmiastowe odnalezienie osoby i rozpoczęcie rozmowy.

Aktywne linki

Facebook popracował nieco nad linkami udostępnianymi na platformie. Modernizacja odnośników pozwoli na stworzenie specjalnego hiperłącza, po kliknięciu w które użytkownik będzie mógł od razu rozpocząć konwersację z daną osobą lub marką.

Spersonalizowane nazwy użytkowników

Natomiast jeśli chodzi o personalizację nazw – zamiast wyszukiwać użytkowników po ich facebookowych danych, od teraz możesz nadawać im własne określenia – pochodzące np. od pseudonimów czy koligacji rodzinnych. Dzięki temu odnajdziesz swoich znajomych, wpisując w wyszukiwarkę Facebook Messengera nazwę, jaką im nadałeś.

Podsumowanie

Z każdym dniem liczba użytkowników Facebooka rośnie, dlatego konieczne jest wprowadzanie aktualizacji, które pozwolą na jeszcze szybsze i bardziej intuicyjne korzystanie z portalu społecznościowego. Co ciekawe, te unowocześnienia są także wyciągnięciem ręki w stronę przedsiębiorców posiadających firmowe profile na Facebooku. Możliwość personalizacji czy aktywne linki ułatwią im komunikację z potencjalnymi, internetowymi klientami.

Rate this post

Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
    Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

    Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.