marketing w social media - mężczyzna z laptopem

Planowanie działań w social media – jak to zrobić?

Opracowanie dobrej strategii działań marketingowych to dzisiejszy klucz do sukcesu w sieci. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że sam ciekawy content już nie wystarcza. Wybicie się przed szereg setek tysięcy podobnych profili to cel, który możesz osiągnąć, zwracając uwagę na kilka podstawowych kwestii.

Po pierwsze, przemyśl strategię

Decydując się na przeprowadzenie działań marketingowych w social mediach, musisz zacząć od twardych fundamentów, którymi będą dla ciebie konkretne dane. Przede wszystkim w stworzeniu przemyślanej strategii pomogą Ci odpowiedzi na pytania, gdzie chcesz publikować, a także, kiedy i jak często chcesz to robić. Ponadto, warto zadać sobie pytanie, co chcesz osiągnąć publikacją konkretnych treści w social mediach. Co więcej, należy także określić grupę odbiorców, identyfikując gdzie i do kogo będą trafiać treści. Niemniej ważne jest podjęcie decyzji o tym, co zamierzasz publikować i określenie oczekiwań co do efektów, które zamierzasz osiągnąć.

Etap drugi – planowanie

Zbudowanie grupy wiernych odbiorców nie jest zajęciem jednorazowym. Nie wystarczy jeden artykuł czy post, który złapał duży zasięg wirusowy, aby Twój brand zyskał niezwykłą popularność. Niestety, działanie to jest długotrwałe i wymagające odpowiedniego planu pracy. Przede wszystkim przeanalizuj dotychczasowy content i na jego podstawie zbuduj materiał, który będziesz publikować na swoim kanale. Zaplanuj go tak, aby każdy post mógł zyskać zasięg organiczny, a później płatny. Niemniej ważne jest, aby materiał angażował w konkretne i zamierzone przez Ciebie działania.

Krok trzeci – odpowiednie treści

Content, który publikujesz w swoich social mediach, jest jednym z istotniejszych elementów każdej strategii marketingowej. Po przeprowadzonej analizie i określeniu podstawowych kryteriów przychodzi czas na stworzenie treści, które będą działać na Twoją korzyść. To właśnie content buduje relacje z odbiorcami, generuje ruch na stronie lub przekierowania na inne platformy, a także zapewnia leady. Skutecznym rozwiązaniem jest opracowywanie większej ilości treści, której publikację można planować z wyprzedzeniem. Taki krok pozwoli Ci także na stworzenie odpowiedniej kampanii reklamowej i ustawienie pod nią konkretnych postów.

Planowanie działań w social media – jak to zrobić?
4.9 (98.33%) 12 votes


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.