fbpx

reklama na facebooku

Reklama na Facebooku – od czego zacząć, by zbudować efektywną kampanię?

 

 

Korzystając z reklamy na Facebooku, możesz zwiększyć zasięg publikowanych postów oraz dotrzeć do potencjalnych klientów. Możliwości w tym zakresie są ogromne. Narzędziem, z którego powinieneś skorzystać, jest Menedżer Reklam, który pozwala skutecznie zaplanować kampanię oraz na bieżąco monitorować jej wyniki. Sprawdź, co jeszcze powinieneś wiedzieć!

Skuteczna kampania reklamowa – zainwestuj w potencjalne zyski

Komunikowanie się z klientami poprzez media społecznościowe to obecnie standard. Niestety, ale nawet regularne publikowanie ciekawych postów często jest niewystarczające, aby przyciągnąć uwagę i zdobyć nowych klientów. Dlatego konieczne jest przeprowadzanie kampanii reklamowej przy użyciu skutecznego narzędzia, jakim jest Facebook Ads. Dzięki temu będziesz miał pełną kontrolę nad promowanymi treściami oraz możliwość ich dostosowania do konkretnej grupy docelowej.

Menedżer reklam – narzędzie, które powinieneś znać

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych systemów do promowania firmy na Facebooku jest Menedżer Reklam. Dedykowana platforma umożliwia:

 • tworzenie kampanii reklamowych. W Menedżerze masz do dyspozycji kreator, który poprowadzi Cię krok po kroku przez proces projektowania płatnego contentu. Podczas jego kreowania wybierasz m.in. cennik, cel marketingowy, odbiorców docelowych, umiejscowienie oraz format treści.
 • zarządzanie wieloma reklamami jednocześnie. Ta tej funkcja pozwala edytować ustawienia kampanii, na przykład zmieniać grupę potencjalnych klientów, budżet, lokalizację, a także szybko powielać content.
 • sprawdzanie skuteczności kampanii. Możesz przeglądać i analizować aktualne dane dotyczące opłacalności reklam, a także tworzyć raporty. Menedżer umożliwia nie tylko wyświetlanie wyników, ale również ich przetwarzanie, dzięki czemu lepiej zarządzasz promowanymi treściami.

Jest to bardzo wygodne i rozbudowane narzędzie, dzięki któremu szybko dotrzesz do potencjalnych klientów i zwiększysz swoją sprzedaż. Reklama firmy na Facebooku ze względu na swoją specyfikę oraz wykorzystanie algorytmów jest dobrze odbierana przez użytkowników, ponieważ zachęca do skorzystania z produktów czy usług, będących w obszarze ich zainteresowań.

promowanie firmy fb

Cel kampanii – bądź bliżej ludzi

Podczas planowania kampanii musisz się zastanowić nad tym, co chcesz osiągnąć. Jeśli masz wątpliwości, skorzystaj z naszej pomocy. Mamy duże doświadczenie w tym zakresie. Podpowiedzi znajdziesz też w Menedżerze Reklam. Przy jego użyciu określasz m.in. następujące cele:

 • przejścia na stronę,
 • zaangażowanie dla konkretnego postu,
 • konwersje, wywołanie reakcji użytkowników,
 • polubienia,
 • wyświetlenia wideo.

Dla firm działających w branży e-commerce z reguły najważniejsze będą trzy pierwsze cele. Kluczową sprawą nie są bowiem “lajki” oraz wyświetlenia postu, ale przekierowanie użytkownika na stronę przedsiębiorcy, aby dokonał zakupu. Pamiętaj także, by wybrać odpowiednią grupę docelową z podziałem np. na płeć, wiek czy miejsce zamieszkania. Jeśli jesteś nastawiony na wzrost sprzedaży, target ten wcale nie musi być duży. Czasami 500 dobrze dobranych użytkowników może wygenerować większe obroty niż 100 tys. przypadkowych internautów. Ważne jest tworzenie atrakcyjnych wizualnie reklam oraz publikowanie ciekawych treści.

Reklama wideo jako ciekawy content dla odbiorcy

Skuteczność reklamy wideo na fanpage’u jest bardzo wysoka. Treści audiowizualne przyciągają uwagę odbiorców, chętnie są przez nich oglądane i przekazywane dalej. Ponadto filmiki najczęściej wywołują emocje, długo pozostają w pamięci, dlatego stanowią świetne narzędzie marketingowe. Nie pomijaj więc tej w formy contentu w swoich działaniach promocyjnych. Tworząc wideo, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim materiał od początku musi być ciekawy i stosunkowo krótki. Najlepiej, żeby jego długość nie przekraczała 100 sekund. Istotny jest również wybór grupy odbiorców oraz celów reklamy.

Postaw na profesjonalistów i zainwestuj w reklamę!

Profesjonalnie prowadzony profil oraz reklama na fanpage’u to klucz do sukcesu działań marketingowych. Postaw na sprawdzoną agencję, która zajmie się promowaniem Twoich działań w internecie. Mamy duże doświadczenie, poparte wieloma realizacjami w tworzeniu płatnych kampanii w mediach społecznościowych. Zaufaj specjalistom z branży i wykorzystaj w pełni potencjał Facebooka!


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
  Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

  Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.