Reklamy video – nowy trend również na Facebooku

Czy wiesz, że w 2019 roku udział reklam wideo w internecie wynosił w Polsce aż 21% ogólnych wydatków na marketing? Jeszcze lepiej ma się promocja mobilna, na którą firmy przeznaczają średnio 31% swojego budżetu! Nie jest to chwilowa sytuacja – to stale rosnący trend, który nabiera coraz większego tempa. Swoista „moda” dotarła również do Facebooka. Dlaczego tak się dzieje i jakie są prognozy marketingowe na najbliższe lata? Sprawdź już teraz!

Internet wkracza w fazę dominacji w branży marketingowej

Zanim opowiemy o kwestiach związanych z reklamą video, musimy poświęcić kilka słów tematyce internetu. Jest to ważne, gdyż to właśnie jego dynamiczny rozwój przyczynia się do spektakularnego odwracania się trendów marketingowych. Początkowo globalna sieć wchłonęła w dużej mierze reklamodawców skupiających się na prasie. Udział gazet w rynku reklamowym jest obecnie stosunkowo niski.

Wiele wskazuje jednak na to, że podobny los może w przyszłości czekać telewizję. Różne statystyki pokazują, że systematycznie spada zainteresowanie programami TV na rzecz internetu. Stacje mają problemy z przyciągnięciem do siebie nawet miłośników filmów. Osoby takie coraz powszechniej korzystają z tzw. wypożyczalni online (np. Netflix czy HBO GO). Przy stosunkowo niskich opłatach zyskuje się wolność wyboru. Użytkownik może oglądać to, na co ma ochotę zawsze wtedy, gdy dysponuje wolnym czasem. Telewizja ogranicza widzów do własnej, sztywnej ramówki.

To pierwszy z czynników mający wpływ na dynamiczny rozwój reklamy video. Proces ten napędzany jest natomiast praktycznie nieograniczonym już dostępem do sieci oraz stale rosnącymi prędkościami transferu. Ładowanie dużych, promocyjnych materiałów filmowych w wysokiej rozdzielczości przestało być problemem.

Social media pokochały reklamy video

Telewizja wciąż dominuje pod kątem kosztów kampanii reklamowych. Pomimo tego marketingowcy już dawno dostrzegli ogromny potencjał internetu. Najważniejsze pod tym kątem są portale społecznościowe, w tym oczywiście Facebook. Silny wpływ na ten trend mają także usługi Google, w tym między innymi popularny serwis YouTube.

Sam Facebook wyraźnie sprzyja rozwojowi takiego formatu reklamy. Właściciele kont firmowych i fanpage mają dostęp do wielu funkcjonalnych narzędzi ułatwiających przygotowanie kampanii video. Są one proste w obsłudze, ale i coraz inteligentniejsze. Nowoczesne skrypty automatyzują wiele procesów. Przekłada się to nie tylko na optymalizację kosztów marketingu i na zwiększenie jego skuteczności.

Reklama video wyświetlana na koncie FB ma wiele zalet, do których zalicza się między innymi:

• atrakcyjna dla odbiorcy forma,

• możliwość budowania pozytywnego wizerunku,

• bezpośredni kontakt z klientem (przede wszystkim dzięki popularyzacji streamingu na żywo),

• możliwość bardzo dokładnego zaprezentowania produktu lub usługi,

• nieporównywalnie niższe koszty w stosunku do reklam video emitowanych w telewizji.

Optymistyczne prognozy dla rynku reklamowego

Rozwojowi reklamy video na takich portalach, jak Facebook, sprzyja również stały wzrost wydatków na marketing. Prognozy mówią same za siebie – szacuje się, że do 2021 roku tempo wzrostu wyniesie około 17-18%. Główni gracze w branży social media (Facebook oraz Google) nieustannie pracują nad rozwiązaniami technologicznymi zabezpieczającymi wizerunek firm. To przede wszystkim narzędzia, które mają blokować wyświetlanie materiałów filmowych na kontrowersyjnych profilach.

 

Nie zostawaj w tyle – już dziś przygotuj reklamy video

Nie masz jeszcze własnego profilu firmowego na Facebooku? W takim razie czas najwyższy, aby zmienić ten stan rzeczy. Jeśli natomiast od dawna reklamujesz się na FB, powinieneś poważnie pomyśleć o przygotowaniu materiałów filmowych. Możesz w tym celu skorzystać z pomocy naszej firmy KJ Studio. Zajmiemy się tworzeniem fanpage’a , jak również profesjonalnym prowadzeniem takiego konta. Przygotujemy najlepszą strategię marketingową i zadbamy o to, aby jej efekty przeszły Twoje najśmielsze oczekiwania!


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.