Sklep na Facebooku

Szykuje się absolutny hit Facebooka w dziedzinie e-commerce. Twórcy gigantycznego portalu społecznościowego od wielu lat planują umożliwić firmom sprzedaż na Facebooku. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zostanie uruchomiona specjalna sekcja, Sklep, połączona z fanpage’em. Sam Facebook mówi, że funkcja jest na razie na etapie testów, dlatego nie może być na razie dostępna dla wszystkich profili.

Póki co Sklep funkcjonuje zupełnie inaczej niż standardowe konta na Facebooku. Mimo iż produkty – podobnie jak facebookowe posty – także można udostępniać, to jednak robi się to w zupełnie inny sposób. Samej płatności natomiast dokonuje się przy użyciu całkowicie zewnętrznej strony, po kliknięciu przycisku „Zapłać w witrynie”.

W tej chwili wszystkie produkty w sklepie dodaje się ręcznie, jednak prawdopodobnie – aby umożliwić właścicielom Sklepów jeszcze prostsze realizowanie transakcji – zostanie wprowadzona opcja automatycznego przeciągania produktów z plików, a następnie dokonywania podziału na kategorie. Wszystkie wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób dodawać produkty do sklepu, usuwać je, promować, a nawet usuwać całe sekcje – określono w specjalnym poradniku opublikowanym na stronie Facebooka: https://www.facebook.com/business/help/846547442125798.

Jakiś czas temu Facebook wprowadził opcję oznaczania produktów na wybranych profilach. Najpierw jednak niezbędne jest zainstalowanie dedykowanego pliku produktowego. Jeśli chodzi o same znaczniki, to są one dodawane na takiej samej zasadzie, jak oznaczenia znajomych na prywatnych profilach facebookowych. Po wstawieniu znacznika produktu pojedyncze zdjęcia packshotowe ukazują się tuż pod fotografią – przyjmując formę niewielkiej karuzeli.

Czy to możliwe, żeby w niedługim czasie Facebook całkowicie zastąpił zewnętrzne witryny internetowe przedsiębiorców, na których sprzedają swoje przedmioty? Poczekajmy, aż funkcja Sklep trafi do wszystkich właścicieli kont firmowych. Wszystko wskazuje na to, że stanie się to już wkrótce…

Sklep na Facebooku
5 (100%) 1 vote


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.