fbpx

Sklep na Facebooku – co powinieneś wiedzieć, żeby efektywnie sprzedawać?

Możliwość prowadzenia sprzedaży bezpośrednio na FB nie jest nowością. Każda firma od dawna może dodawać na swój fanpage oferty z opcją „kup teraz”. Jednak do tej pory była to tylko namiastka prawdziwego sklepu – głównie z powodu trudności z docieraniem do ogłoszeń. Rewolucja w tej kwestii zaczęła się dość niedawno, a wszystko to dzięki wdrożeniu narzędzia Marketplace. Choć z jego powodu obsługa Facebooka nie uległa zmianie, tak sprawiło ono, że promowanie produktów na tym portalu zyskało na znaczeniu. Sprawdź co zrobić, aby zwiększyć ich sprzedaż!

Co zmienia Marketplace w kwestii obsługi Facebooka?

Na początek warto wyjaśnić, dlaczego prowadzenie sklepu na FB nie przynosiło tak dużych korzyści, jak powinno. Dodawane na fanpage oferty były bowiem widoczne w zasadzie wyłącznie dla jego użytkowników. Nie było narzędzi umożliwiających ich wyszukiwanie, podobnych do tych znanych z popularnych portali ogłoszeniowych. W efekcie taka promocja firmy na Facebooku trafiała do bardzo ograniczonej grupy osób.

Wspomniany wcześniej Marketplace ma rozwiązać ten problem. Dzięki niemu każdy użytkownik portalu będzie mógł znaleźć konkretne oferty, przeszukując bazę wszystkich ogłoszeń opublikowanych w serwisie. Narzędzie to jest obecnie na etapie wdrażania. Facebook testuje je i intensywnie pracuje nad tym, aby było precyzyjne oraz proste w obsłudze. Jednak jest to już dobry moment na to, aby zastanowić się nad promocją swojego sklepu na tej stronie. Co może mieć wpływ na efektywność sprzedaży?

Jak powinno wyglądać promowanie produktów w sklepie na Facebooku?

Każde ogłoszenie sprzedaży, niezależnie od tego, gdzie je umieszczasz, powinno być atrakcyjne, zachęcające do zapoznania się z nim. Nie inaczej jest na Facebooku, gdzie dotarcie do szerokiego grona odbiorców jest możliwe tylko poprzez wyróżnienie się na tle konkurencji. Zajmując się prowadzeniem fanpage’a i promocją sklepu, zadbaj o to, aby:

  • do każdego produktu dodawać dobrze opisujący go tytuł (na chwilę obecną to głównie po nim użytkownik może przeszukiwać bazę ogłoszeń na FB),
  • zamieszczać wysokiej jakości i przede wszystkim prawdziwe zdjęcia produktów,
  • przygotować rzetelny opis każdej sprzedawanej rzeczy.

Ważna jest także profesjonalna obsługa, jaką powinieneś zapewnić swoim potencjalnym klientom. Pamiętaj, że wiele osób chętnie kupuje na tej platformie właśnie dlatego, że może mieć bezpośredni kontakt ze sprzedawcą. Marketplace jest zintegrowany z komunikatorem Messenger.

Dobrze przygotuj fanpage na Facebooku

Jednym z ważniejszych celów wprowadzenia narzędzia Marketplace do Facebooka jest zatrzymanie użytkowników na portalu. Do tej pory kliknięcie oferty sprzedaży na fanpage’u przenosiło bezpośrednio na stronę sklepu danej firmy. Obecnie osoba taka pozostanie w serwisie i to za jego pośrednictwem będzie mogła sfinalizować transakcję.
W efekcie na znaczeniu bardzo zyskuje to, jak prowadzone jest konto na Facebooku. Wielu użytkowników ceni sobie fakt, że mogą oni bezpośrednio poznać sprzedawcę. Tej możliwości nie zapewniają klasyczne portale ogłoszeniowe, gdzie wystawca ogłoszenia w dużej mierze pozostaje anonimowy.

Spora część klientów na pewno będzie chciała dokładniej poznać Twój profil. Zatroszcz się więc o to, aby fanpage był prowadzony w sposób profesjonalny. Uzupełnij wszystkie informacje, dodaj dobre zdjęcie profilowe i zadbaj o pozytywny wizerunek swojej marki. Taka promocja sklepu na pewno przyczyni się do wzrostu wskaźnika konwersji.

Obsługa Facebooka – prowadzenie sklepu i konta zostaw w rękach specjalistów

Jak widzisz, nowe narzędzia do obsługi sklepów na FB mogą okazać się bardzo pomocne dla przedsiębiorców z branży e-commerce. Jednak pamiętaj, że promowanie firmy na Facebooku to proces złożony, który wymaga dużego zaangażowania i odpowiedniej wiedzy. Jeśli chcesz, aby Twój fanpage stał się popularny, a sklep generował duże dochody, ich prowadzenie oddaj w ręce fachowców. Nasi specjaliści z KJ Studio mogą się tym zająć. Zgłoś się do nas, a profesjonalnie zajmiemy się Twoim kontem na FB. Oferujemy kompleksowe wsparcie związane z promocją Twojej firmy na tym portalu społecznościowym.


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
    Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

    Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.