Statystyki firmowej strony na Facebooku – czego się z nich dowiesz

Prowadzisz firmowy fanpage na Facebooku? Czy wiedziałeś, że możesz skorzystać ze specjalnego narzędzia statystyk dla takiego konta? Co więcej, dostęp do tych informacji jest zupełnie darmowy! Dzięki nim możesz analizować aktywność na swoim profilu i wyciągać cenne wnioski, pozwalające zwiększyć efektywność reklamy. Sprawdź już teraz, co możesz w nich znaleźć!

Gdzie znajdują się statystyki na firmowym koncie FB?

Portal społecznościowy Facebook bardzo dynamicznie rozwija algorytmy analizujące ruch na stronie. To nie tylko dane związane z samymi użytkownikami, ale także właśnie z profilami firmowymi. Statystyki generują ogromne ilości danych, do których możesz uzyskać dostęp zupełnie za darmo.

Ich regularna analiza pozwoli Ci na wyciągnięcie wielu istotnych wniosków. Możesz m.in. sprawdzać zasięgi reklam, zainteresowania użytkowników, ich aktywność na profilu czy wyświetlenia postów. Informacje te zbierane są automatycznie, bez Twojej ingerencji. Panel z tymi danymi znajduje się na głównej stronie Twojego konta. Zaloguj się na nie, a następnie na górnej belce znajdź zakładkę „Statystyki”.

Co znajdziesz w głównym oknie panelu statystyk na FB?

Gdy przejdziesz do odpowiedniej zakładki, od razu zobaczysz podsumowanie zebranych przez algorytmy danych. Nie jest to przypadkowy zabieg. Facebook zadbał bowiem o to, aby główne okienko od razu prowadziło użytkownika do tych informacji, które mogą być dla niego najważniejsze. Standardowo znajdziesz tam dane z ostatniego tygodnia, ale możesz dowolnie zmieniać ten zakres. Co warte podkreślenia, w narzędziu znajdziesz odnośnik, który wygeneruje podsumowanie w pliku CSV lub XLS. Możesz go pobrać i analizować statystyki konta w zewnętrznych narzędziach.

Omówienie najważniejszych zakładek w statystykach firmowego konta na Facebooku

Zakładek z informacjami jest naprawdę wiele, a do najważniejszych należy zaliczyć:

  • osoby obserwujące – liczba zarówno użytkowników lubiących Twój profil, jak i tylko go obserwujących (do nich również wysyłane są powiadomienia o aktywności na koncie),

  • polubienia – aktualna liczba polubień z bardzo rozbudowaną ich analizą; możesz sprawdzić, czy like został wygenerowany np. z reklam, propozycji stron czy wyszukiwania na FB,

  • zasięgi – to bardzo istotne informacje, dzięki którym dowiesz się, m.in., do jak wielu odbiorców docierają promocje sponsorowane,

  • wyświetlenia – w głównym panelu znajdziesz ogólną statystykę wyświetleń, ale polecamy zajrzeć do nich „głębiej”. W bardziej szczegółowym narzędziu sprawdzisz dane dotyczące oglądalności dla poszczególnych sekcji Twojego fanpage’a,

  • działania na stronie – to informacje o aktywności użytkowników, np. tego, ile razy został sprawdzony numer telefonu czy jak wiele osób skorzystało z narzędzia wyświetlającego mapę dojazdu do firmy,

  • posty – różne informacje związane z zasięgiem poszczególnych postów, które możesz grupować, np. pod kątem ich rodzajów oraz grup docelowych,

  • osoby – użyteczne narzędzie, dzięki któremu sprawdzisz efektywność targetowania reklam. Znajdziesz tam dane demograficzne oraz geograficzne o osobach odwiedzających Twój fanpage.

Jest jeszcze ciekawa zakładka, która wyświetla się tylko firmom prowadzącym sklep online na FB. Sekcja „Sklep i zamówienia” dostarczy Ci podstawowych informacji na temat wyświetleń i kliknięć w konkretne oferty.

Promowanie firmy na Facebooku wymaga rzetelnej analizy statystyk

Powyższych danych nie powinieneś traktować jako zwykłą ciekawostkę, informacje statystyczne o małym znaczeniu. Wręcz przeciwnie, rzetelna analiza tych danych przyniesie Ci mnóstwo korzyści. Możesz weryfikować skuteczność kampanii reklamowych i formy tworzenia postów na fanpage’u. Dzięki temu wiesz, które promocje warto kontynuować, a jakie należy zawiesić, aby nie tracić niepotrzebnie pieniędzy.

Niestety analiza statystyk to zadanie trudne, wymagające wiedzy i doświadczenia. Jednak zawsze możesz zlecić fachowcom. Nasza firma KJ Studio oferuje kompleksowe prowadzenie profilu firmowego na FB. Sprawdź naszą ofertę już dziś – zadbamy o to, aby skutecznie wypromować Twój biznes!


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.