płacenie przez telefon

Zapłać przez Facebooka, czyli koniec plotek, a zbliżająca się rzeczywistość

Bardziej dociekliwi na pewno słyszeli o zeszłorocznych zapowiedziach Marka Zuckerberga. Dotyczyły one wprowadzenia płatności kryptowalutami w ramach narzędzi oferowanych na Facebooku. Zapowiedzi szybko jednak zostały zapomniane, gdyż mało kto brał je na poważnie. Tym razem zostało bowiem wydane oficjalne potwierdzenie, że już wkrótce, gdyż w początkach 2020 roku, tego typu zmiany wejdą w życie. Co dokładnie czeka użytkowników popularnego Fejsa? Zapraszamy do dalszej lektury.

Facebook nie będzie jedynie biernym użytkownikiem technologii blockchain

Pierwsze wzmianki o kryptowalutach na FB pojawiły się w maju zeszłego roku, ale jak jeszcze raz przypominamy, nie były brane mocno na poważnie. Warto mieć świadomość tego, że Facebook w swojej historii już coś takiego próbował. W roku 2009 pojawiła się bowiem waluta Facebook Credits, która miała być rewolucją, ale projekt ostatecznie nie wypalił. Zamknięto go zaledwie 2 lata po uruchomieniu.

Teraz większość specjalistów uważała, że portal może po prostu zastosować technologię blockchain, stając się jej biernym użytkownikiem. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy na Facebooku mogłyby dokonywać różnych płatności z wykorzystaniem popularnych kryptowalut.

Ostatnie, oficjalne już informacje, potwierdzają jednak nie tylko samą implementację technologii blockchain. Wiadomo także o tworzeniu nowej kryptowaluty – GlobalCoin, bo tak ma się nazywać, ma pojawić się na rynku już w początkach 2020 roku. Na starcie będzie ona dostępna jednak wyłącznie w kilku wybranych krajach – nie określono jeszcze, gdzie dokładnie.

Co wiemy o kryptowalucie FB GlobalCoin?

Na chwilę obecną jasne jest, że Mark Zuckerberg prowadzi intensywne rozmowy ze specjalistami dotyczące wypuszczenia nowej waluty na rynek. To między innymi współpraca z Bankiem Anglii. Jej celem jest bardzo dokładne określenie ryzyka zarówno związanego z wprowadzeniem waluty, jak i zalet wynikających z tego rozwiązania.

Wiadomo jednak również, że rozmowy prowadzone są równolegle z amerykańskimi urzędnikami Departamentu Skarbu. Portal planuje prawdopodobnie uruchomienie bezpiecznego, szybkiego i niedrogiego systemu płatności online. Negocjacje trwają także z firmami specjalizującymi się w systemach przekazów pieniężnych, w tym z Western Union.

Na chwilę obecną pewne jest to, że waluta Global Coin będzie przede wszystkim:

  • mieć wartość mocno powiązaną z kursem dolara amerykańskiego,
  • dostępna w autorskim systemie płatności online tworzonym przez Facebook,
  • udostępniona użytkownikom narzędzi WhatsApp oraz Instagram.

kobieta płaci przez telefon

Reklamy kryptowalut na FB nadal zablokowane

Mamy już oficjalne informacje o wprowadzeniu innowacyjnego systemu płatności online i wypuszczeniu na rynek nowej kryptowaluty. Facebook pomimo tego nadal utrzymuje… swój zakaz reklamowania walut kryptograficznych.

Zakaz taki pojawił się już na początku 2018 roku. W zasadzie to blokada reklam – dotycząca nie tylko samych kryptowalut, ale także różnego rodzaju produktów i usług powiązanych z tym rynkiem. Mark Zuckerberg uważa bowiem, że wiele z tych reklam zupełnie niepotrzebnie wprowadzało w użytkowników portalu w błąd. Według niego nie brakuje firm rozpowszechniających tzw. scam. Reklamują one rozwiązania, na przykład opcje binarne, których uczciwość i rzetelność jest bardzo wątpliwa. Nic nie wskazuje na to, że wprowadzenie GlobalCoin cokolwiek zmieni w kwestii tego zakazu. Naturalnie obecnie możemy jedynie przypuszczać taką sytuację.

To dobry moment na promowanie firmy na FB

Najbliższe miesiące przyniosą, jak widać, ogromne zmiany na tym portalu. To nie tylko wypuszczenie na rynek nowej kryptowaluty i uruchomienie systemu płatności online. Portal zapowiada także poważne zmiany w funkcjonalności całego serwisu, w tym mocne nastawienie na narzędzie grup.

Jeśli więc jeszcze nie masz swojej firmy na Facebooku i nie promujesz się poprzez ten portal, teraz jest najlepszy czas na to, aby się tym zainteresować. Promowanie firmy na FB możesz pozostawić w naszych rękach. W KJ Studio zajmiemy się tym kompleksowo, bazując przede wszystkim na ogromnej wiedzy naszych pracowników i na dużym doświadczeniu w branży. Promując firmę na FB, zadbamy o jej dobry wizerunek i zatroszczymy się o skuteczne budowanie świadomości o marce. Zapraszamy już teraz do kontaktu!


Wroć do listy tematów

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
Wyrażam zgodę na kontakt marketingowy

Ta strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, będą one zapisywane w pamięci urządzenia.